Na Leopardí skále přehled

Na Leopardí skále https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404961/bmid_na-leopardi-skale-lVZ-404961.jpg 4 40 40

Wilbur Smith prožil život prosycený dobrodružstvím, nezřídka se ocitl téměř na prahu smrti – napadli ho lvi, ohrožovali žraloci, zůstal v africké buši bez vody. Líčení jeho vlastních zážitků je mimořádně zajímavé, místy úsměvné a vtipné, především však poutavé jako jeho podmanivé romány.

Literatura světová Dobrodružné Biografie a memoáry
Vydáno: ekniha , Alpress

On Leopard Rock: A Life of Adventures , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na Leopardí skále. Přihlašte se a napište ho.

konicekbily
26.10.2022 5 z 5

Rekapitulace života slavného spisovatele napsaná vlastní rukou na sklonku jeho života přináší vzpomínky na různé etapy jeho životní dráhy, oživuje jeho vzpomínky, také vysvětluje své názory k současnému a minulému dění a přináší i nějaké návody k tomu, jak by se podle něj mělo žít.

manka71
17.02.2022 5 z 5

Zajímavá kniha o životě pana W.Smithe + povídky z jeho ranného psaní. Příběhy kolem psaní některých jeho knih mne přimělo objednat si některé starší tituly. Určitě doporučuji všem jeho fanouškům.

JAnlauf
30.01.2022 4 z 5

Zajímavá autobiografie, doplněná o několik raných povídek jako bonus na závěr. Život jako z románu je skvělý podtitul, protože uvedené zážitky skutečně připomínají autorovy romány. Zda je vše skutečnost, nebo je v tom i trocha fantazie, to asi nepoznáme, ale mně to nevadí. Konečně spisovatel by měl být trochu snílek.
Některé kapitoly svého života autor zcela vynechává, což je jeho svaté právo, a tak spíš než o kompletní autobiografii jde o vybrané epizody z jeho života.
Pokud máte Smithovy příběhy rádi, určitě si knihu přečtěte. Mnohé napoví, mnohé objasní a popsané dětství v Africe mu vyloženě závidím.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Na Leopardí skále v seznamech

v Právě čtených1x