Na krásné modré Dřevnici přehled

Na krásné modré Dřevnici https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212136/mid_na-krasne-modre-drevnici-212136.jpg 4 65 65

Konec starých časů ve Zlíně. I tak by se mohl jmenovat nový román A. Bajaji. Nebo také moravský Amarcord - vzpomínání na dětství, těsně po válce, na fotbalovém hřišti se konala veselice s popravou „gestapáka" a kdekdo z „buržoustů" věřil v návrat masarykovské republiky a baťovské prosperity.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na krásné modré Dřevnici. Přihlašte se a napište ho.

Jana512
04.03.2023 4 z 5

Prostředí Zlína je mi blízké. Začátky knihy, popisující, jak se rodinní příslušníci vracejí do domova ze světa a touží tak po různých zkušenostech zakotvit v rodné vlasti. Ve Zlíně pracuje otec spisovatele jako lékař a žijí s nimi maminka, on a sestra Jana, dědeček , babička a jejich teta. Autor vše co prožívali , píše formou dopisů, které adresuje své sestře. Týkají se vzpomínek na dětství, ale i pohnutých let, kdy jim byl odebrán majetek, nastupující socialismus - až do roku 2022, kdy autor zemřel. Kniha popisuje, jakými situacemi autor procházel. Je tam hodně vzpomínání, až ve zbytečnostech, které jsou jistě blízké jemu a jeho sestře, ale pro čtenáře se kniha stává zbytečně rozvláčnou.

Kaja1
07.02.2023 3 z 5

Já nevím, nečetlo se mi to lehce, mnohdy jsem odhadovala rok jen podle věku hlavních hrdinů. Je to kronika života jednoho společenství lidí žijících ve Zlíně. Líbily se mi pasáže, kdy se popisovalo setkávání spřátelených rodin.

momo01
16.01.2023 2 z 5

Román Antonína Bajaji je plný vzpomínek a nostalgie, ale postavy postrádají půvab a příběh lehkost a vyprávění bylo na mě chaotické a únavné. Uvědomovala jsem si vybraný jazyk a styl, ale nedokázala jsem se začíst, ztrácela jsem se v čase, postavách i jednotlivých vzpomínkách. Přiznávám, přeskakovala jsem, a toto přeskakování mě z celé knihy nakonec potměšile těšilo nejvíc.

Nové eknihy zdarma (duben)

08.04.2020

Nové eknihy zdarma (březen)

02.03.2020

Ocenění knihy (1)