Na ceste: Rukopisný zvitok přehled

Na ceste: Rukopisný zvitok https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372221/bmid_na-ceste-rukopisny-zvitok-54U-372221.jpg 4 61 61

Legendárny pôvodný zvitok kultového románu Na ceste. Rukopisný zvitok – to je legendami opradený pôvodný rukopis románu. Jack Kerouac ho takmer jedným dychom napísal v priebehu necelých troch týždňov na jar roku 1951. Búrlivý text, búrlivejší ako napokon po mnohých úpravách vydaná kniha Na ceste. Autentickejší, ešte menej konvenčný, ale stále popisujúci hľadanie zmyslu prostredníctvom putovania krížom-krážom, hľadanie TOHO čohosi nepomenovateľného. Srdce bítnickej generácie tu bije hlasno, otvorene. Kerouac-spisovateľ sa pred nami vynára v čírejšej podobe. Sám o tom povedal: „Mnohí vravia, že neviem, čo robím, ale ja to, pravdaže, viem.“ Originálny, úplný, necenzurovaný text, ktorý Kerouac výborne vychrlil zo seba v tých troch týždňoch zbesilého písania. Obsadenie postáv Allen Ginsberg, Burroughs, Cassady už nie je skryté za Kerouacove nádherné pseudonymy. — Sean O'Hagan, The Guardian Román Na ceste bola nesporne tou správnou knihou, ktorú ľudia potrebovali v roku 1957, ale zriedenou a nenáročnou. Originálny zvitok je jej živá verzia pre našu dobu. — Luc Sante, The New York Times... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Artforum (SK)

On the Road: The Original Scroll , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na ceste: Rukopisný zvitok. Přihlašte se a napište ho.

Majto
21.02.2022 4 z 5

Túto knihu som svojho času dostal k narodeninám, no dlhé roky pokorne na poličke čakala, kým príde jej čas. Čítal som začiatkom 90s jej prepracovanú verziu a bola mojou knihou č. 1 až do doby, kým som nedostal do rúk Dharmových tulákov. Neskôr som obe knihy opakovane kupoval a prichádzal o ne, až som sa stal majiteľom Rukopisného zvitku.
Pri jeho čítaní mi pred očami prebehovali obrazy z minulosti ako krajina za oknami rýchlika. Čítanie to síce predlžovalo, no som si istý, že na niektoré veci by som si asi normálne nespomenul. Parádne zážitky po všetkých stránkach. Nepamätám si, ako vyzerala oficiálna, uhladená verzia Na ceste (som si istý, že ju opäť raz kúpim), no táto divoká a nespútaná sa mi dosť pozdávala.

Terezaazeret
29.04.2021 5 z 5

Miluju to!

DeepSea21
17.06.2019 5 z 5

Legendární kniha

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Na ceste: Rukopisný zvitok v seznamech

v Právě čtených4x