Čarodejníkov klobúk přehled

Čarodejníkov klobúk https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75621/bmid_carodejnikov-klobuk-paJ-75621.jpg 5 276 276

Mumini / Muminovci série

Druhá kniha o malých muminoch. Na jar sa všetci obyvatelia údolia prebúdzajú zo zimného spánku. Pobehujú v roztápajúcom sa snehu, hľadajú si svoje veci, občas sa zastavia na kus reči, ale potom sa opäť ponáhľajú, aby stihli jarné upratovanie. Prvé ráno po dlhom zimnom spánku je to najkrajšie. Kým Muminova mamička pripraví raňajky, vyberú sa Mumintroll, Sniff a Mumrik na výlet na kopec nad údolím. Na samom vŕšku nájdu čierny klobúk. Netušia však, že klobúk je čarodejný a premení údolie na miesto najrôznejších kúzel a čarodejníckych kúskov.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Slovart (SK)

Trollkarlens hatt , 1968

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čarodejníkov klobúk. Přihlašte se a napište ho.

Selket
14.04.2024 5 z 5

Božínku, četla jsem naposledy už před mnoha a mnoha a mnoha lety a už jsem zapomněla. Zapomněla jsem jak moc mě tyhle příběhy hřejí na srdci!

Baru16
22.03.2024 3 z 5

"Hvízdnutí znamenalo, že tu běží o tajemství."

Muminky jsem vždycky milovala, ale ta knížka mě prostě zas tolik neuchvátila. Tři hvězdičky beru jako krásný průměr.
A část, kdy maminka posílá děti, aby se na pár dní odstěhovali do chladné jeskyně, protože se ve vedru jen hádají, slovy "ráda bych se vás na chvilku zbavila" ... no to se směju ještě teď :D

"Trojí hvízdnutí znamená, že se stalo něco neslýchaného."

Varjohukka
16.03.2024 5 z 5

S dcerkou jsme četly a nyní i posloucháme v audioverzi namluvené Vladimírem Javorským a líbí se nám to moc.
Mumínci jsou prostě srdcovka.

Korunní princezny, Sparrow a další knižní novinky (20. týden)

14.05.2023

Válka dvou královen, Tvoje vina a další knižní novinky (19. týden)

07.05.2023

Kniha Čarodejníkov klobúk v seznamech