Matahari přehled

Matahari
https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8060/bmid_matahari-jzp-8060.PNG 4 21 21

Mata Hari – vše o jejím životě tak, jak o tom vypovídají nejnovější materiály z doposud tajných francouzských archivů. V pondělí 7. srpna 1876 se v severoholandském Leurwardenu narodila světoznámá a legendární Mata Hari, jejíž život byl dramatický a plný vzruchu. A bylo opět pondělí 17. října 1917 a ona stála u kůlu ve vincenneském lesíku a před ní muži popravčí čety. Sotva dozněly výstřely, začala diskuze. Skutečně byla tato žena, jež si říkala Mata Hari tak nebezpečnou agentkou německé zpravodajské služby? Nestala se spíš obětí špiónománie, která tehdy na jaře a v létě roku 1917 zachvátila celou Francii? Neměla na sebe vzít část viny za to, že francouzské vrchní velitelství zapříčinilo porážky na západní frontě? Neměla odvést pozornost od selhání některých politických kruhů? Právě na tyto otázky odpovídá tato kniha, ve které jsou použity nejnovější materiály z doposud tajných francouzských archivů.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Matahari. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (5)

Atanone
08.10.2020 4 z 5

Kromě dokumentárního filmu, který jsem nedávno náhodou shlédla a který mě vlastně dovedl k této knize, jsem byla tématem vcelku nepolíbená, takže těžko můžu posuzovat historickou kvalitu a už vůbec nemůžu srovnávat s jinými publikacemi. Takže mně se to četlo dobře, dozvěděla jsem se věci - a to to mi především šlo. Ale ať už jsem, nebo nejsem schopná posoudit příběh Mata Hari, myslím, že základní je zřejmé. Krásná žena vytvořila sama o sobě legendu, která ji ve výsledku stála život. A legendou se paradoxně stala právě svou smrtí, která, jak se všichni shodují, byla statečná.

jprst
15.09.2020 1 z 5

Žádné nové informace, prostě taková směsice známých faktů, k tomu pár údajů ve stylu "možná a údajně" a "co by, kdyby..." a další "pravdivá" verze o životě proslulé vyzvědačky je tu.


MartinezZ
01.07.2019 3 z 5

Všechno to mohlo a možná i bylo jinak a mlýnské kameny a lidská blbost semelou všechny. Docela čtivě napsaný osud jedné známé bohémky, byť místy kniha připomíná spíše hodně domýšlený román.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Matahari v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených32x
v Knihotéce49x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit1x
v dalších seznamech2x