Sestry přehled

Sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403162/bmid_sestry-2a7-403162.jpg 4 1343 1343

Martin Servaz série

Kriminalista Servaz se vrací ke svému prvnímu případu. Pátý díl bestsellerové série. V květnu 1993 se začínající policista Martin Servaz účastní vyšetřování dvojnásobné vraždy. V lesích jsou nalezena těla dvou sester oděných v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz přivolán k záhadnému úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Soeurs , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sestry. Přihlašte se a napište ho.

sgjoli
13.05.2024 4 z 5

Měla jsem chuť se vrátit k Martinu Servazovi, který mi jako postava vcelku přirostl k srdci, tak jsem pokračovala dalším dílem - v audio podobě.
V prvé řadě musím říct, že jsem ráda, že tento díl nenamlouval Jiří Žák. Byť mi jeho hlas přišel na poslech příjemný, jeho problematická výslovnost anglických slov mi připadala nešťastná a kazila poslech. Knihu Sestry namluvil Jiří Schwarz - poslech příjemný a výrazné trable s angličtinou jsem tu nezaznamenala, což mne potěšilo.
V Sestrách se vracíme k prvnímu případu Martina Servaze. Vcelku podrobně se seznamujeme s tím, jak ten případ probíhal, jaké byly tehdejší závěry a v čem přesně navazuje nové vyšetřování na ten starý případ. Myslím, že to má řada detektivních sérii, kdy se autor věnuje nějakému starému případy svého ústředního kriminalisty. A tady se to Minierovi podařilo dobře.
Trošku mi to v některých pasážích připadalo inspirované žánrem dark academia (akademické prostředí, vraždy, temná atmosféra), byť se tahle kniha za čistokrevnou dark academia knihu považovat určitě nedá. Ale určitý nádech jsem tam v tomto duchu našla. A líbilo se mi to.
Přiznám se, že se trošku divím, že Servaze po eskapádách v poslední knize ještě nevyhodili od policie. Drží se tam zuby nehty. A jako postava mne jednoduše baví.
S touto sérií určitě budu nadále pokračovat.

lapagerie
12.04.2024 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Zápletka zajímavá, líbil se mi časové odstupy v celém ději. Ke konci už se dalo leccos odhadnout a úplný závěr mi přišel zbytečný. Už překombinovaný. Nečetla jsem jiné autorovy knihy, takže mi asi chybí i některé informace ze Servazovy minulosti, ale to zas až tak moc nevadí.
Hezké podání Jiřího Schwarze.

Čand@
10.04.2024 3 z 5

Nie že by ste sa nudili, od začiatku až do konca je čo čítať, len mi chvíľami prišlo, že niektoré primotávky sú tam už tak akosi naviac. Akoby sa Minnier vydavateľovi zaviazal zmluvou na minimálne 400-stránkový román, tak to tam za každú cenu muselo byť, aj keby sa dej bez pár podľa mňa zbytočných liniek celkom obišiel. Čo sa dá robiť, Mráz sa mi z tejto sérky stále páči najviac.

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

10 nejprodávanějších eknih (březen)

04.04.2019

10 právě čtených knih podle uživatelů (březen)

15.03.2019

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Sestry v seznamech

v Právě čtených22x
v Přečtených2 036x
v dalších seznamech15x

vraždy Francie francouzská literatura napětí sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960