Šarlatová květina přehled

Šarlatová květina https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12199/bmid_sarlatova-kvetina-dhU-12199.jpg 4 35 35

Přímo v ústředí Služby pro dohled nad primitivními planetami se dějí podivné věci a právě v té době dostává Mark Stone zvláštní úkol: na planetě Korz má nalézt synovce jedné velice vlivné osobnosti, který se nevrátil ze své mise. Mark se stále více utvrzuje v názoru, že jde o řízené spiknutí, avšak to, co jeho a Raye na Korzu čeká, překoná všechna jeho očekávání…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

La Fleur pourpre , 1986

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šarlatová květina. Přihlašte se a napište ho.

Terva
04.01.2024 4 z 5

„Potřebuji dobrovolníka,
a to na obtížnou misi.“
„A tím dobrovolníkem
budete vy!“

„Řekněme, že nemám rád vůni šarlatových květin.“

Mnozí, kteří čtou sérii tak, jak vyšla u nás, si jistě vzpomínají, že bylo několikrát v příbězích řečeno, jak Mark Stone táhl svého „rozbitého“ robota několik kilometrů neznámým územím, aby jej zachránil. V tomto příběhu tato dramatická situace je. A vysvětlení je opět velmi jednoduché. Šarlatová květina je ve skutečnosti teprve čtvrtou knihou s kapitánem pro dohled nad primitivními planetami Markem Stonem, kterou Jean-Pierre Garen napsal.

Malá ochutnávka:
Káď zčervenala a potom přešla do žluti. Mark jeho reakci nechápal, ale neustával. Představoval si teď, jaká by asi byla noc s oběma ženami najednou. Pečlivě se soustředil na co nejerotičtější výjevy a opatrně vyňal z krabičky jednu kuličku a hodil jí do kouta, kde podle Raye byl přívod energie.

A musím uznat, že jsem byl opět překvapen brutalitou některých střetnutí. Jakoby tu pan spisovatel ještě neměl zábrany a krvavé scény předhazuje svým fanouškům absolutně bez výčitek. Je z toho cítit surovost. Teprve u pozdějších příběhů se snaží krev a násilné scény minimalizovat. Vlastně se tu střetávají dva faktory: kvalita a logičnost příběhu a jeho tvrdší stránka. U novějších příběhů je to obráceně. Dává se tam přednost nenásilným scénám a logičtějšímu ději. A já vám vlastně ani nevím, která ta forma se mi líbí víc.
Osm půlek Šarlatových Hetešáků:
( ƸӜƷ ƸӜƷ ƸӜƷ ƸӜƷ )

Citát: Uvědomil si, jak se on a všichni agenti považují za kdovíjaké dobrodruhy, ale bez ochranného opasku a funkčního androida je to něco docela jiného.

cziss
21.10.2020 5 z 5

Zatím zde není žádná související novinka.

Potřebuji dobrovolníka, a to na obtížnou misi. A tím dobrovolníkem budete vy!

Brzy dosáhla toho, po čem toužila, vzdychala slastí a Ray už dávno vypnul nahrávání.

Byli tak hloupí, že zničili i to, co si nemohli odnést.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Šarlatová květina v seznamech

Jean-Pierre Garen (p)