Jaro v Kartágu přehled

Jaro v Kartágu
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317491/mid_jaro-v-kartagu-Pyj-317491.jpg 4 5 5

Marija a Alexandra série

1. díl

Jaro v Kartágu série

1. díl

Horké Tunisko, Rusko, Francie a Československo. Čtyři země, v nichž se odehrávají osudy dvou sester, dcer admirála Carské námořní flotily. „Jaro v Kartágu“ je prvním ze šesti románů, jehož vyprávění končí na počátku Velké vlastenecké války. V „Jaru v Kartágu“ a jeho navazujících částech „Osamělý je všude na poušti, K radosti musí být dva, Chrám přátelství, Estomihi a Ave Maria“ vypráví spisovatel Václav V. Michalskij životní příběhy Mariji a Alexandry na pozadí historických událostí 20. století.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , BVD , Targamannum

Весна в Карфагене , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jaro v Kartágu. Přihlašte se a napište ho.

pepe837
17.10.2021 5 z 5

Prokousat se úvodem a pak už je to jízda.Romantická,sladkobolná,nenudící.Těším se na pokračování.

vhrbek
11.12.2020 5 z 5

Na začátku komentáře se přiznávám, že jsem překladatel této sextalogie, stejně by se na to přišlo.
Těch pět hvězd bych dal ale i bez toho. Za mne je to neuvěřitelný, krásně napsaný (mluvím o originálu) reálný příběh.
Skutečně první polovina prvního románu je "rozbitá", jak autor skládá podklad pro všechny dějové linie na osmdesát let dopředu. A pak už vám při četbě románu jen "sviští vítr času kolem uší" do konce šestého dílu (Ave Maria), věřte mi, četl jsem ty knihy mnohokrát.

V. Michalský se setkal s hraběnkou Mezgovskou, tedy předobrazem hlavní hrdinky románu Mariji Alexandrovny Merzlovské, na své služební cestě do Tuniska v r. 1987 ve sníženém přízemí pravoslavného kostela Vzkříšení Krista.

leos0925
23.05.2020 5 z 5

Smutné a krásné

Jaro v knihách

22.03.2022

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (1)

2003 - Státní cena Ruské federace (Literatura a umění)

Kniha Jaro v Kartágu v seznamech