Jaro v Kartágu

Jaro v Kartágu
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317491/mid_jaro-v-kartagu-Pyj-317491.jpg 4 5 5

Marija a Alexandra série

1. díl

Jaro v Kartágu série

1. díl

Horké Tunisko, Rusko, Francie a Československo. Čtyři země, v nichž se odehrávají osudy dvou sester, dcer admirála Carské námořní flotily. „Jaro v Kartágu“ je prvním ze šesti románů, jehož vyprávění končí na počátku Velké vlastenecké války. V „Jaru v Kartágu“ a jeho navazujících částech „Osamělý je všude na poušti, K radosti musí být dva, Chrám přátelství, Estomihi a Ave Maria“ vypráví spisovatel Václav V. Michalskij životní příběhy Mariji a Alexandry na pozadí historických událostí 20. století.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , BVD , Targamannum
Originální název:

Весна в Карфагене , 2015


více info...

Přidat komentář

pepe837
17.10.2021 5 z 5

Prokousat se úvodem a pak už je to jízda.Romantická,sladkobolná,nenudící.Těším se na pokračování.

vhrbek
11.12.2020 5 z 5

Na začátku komentáře se přiznávám, že jsem překladatel této sextalogie, stejně by se na to přišlo.
Těch pět hvězd bych dal ale i bez toho. Za mne je to neuvěřitelný, krásně napsaný (mluvím o originálu) reálný příběh.
Skutečně první polovina prvního románu je "rozbitá", jak autor skládá podklad pro všechny dějové linie na osmdesát let dopředu. A pak už vám při četbě románu jen "sviští vítr času kolem uší" do konce šestého dílu (Ave Maria), věřte mi, četl jsem ty knihy mnohokrát.

V. Michalský se setkal s hraběnkou Mezgovskou, tedy předobrazem hlavní hrdinky románu Mariji Alexandrovny Merzlovské, na své služební cestě do Tuniska v r. 1987 ve sníženém přízemí pravoslavného kostela Vzkříšení Krista.


leos0925
23.05.2020 5 z 5

Smutné a krásné

marassb
09.01.2018 4 z 5

Knížka, která má mnohem vyšší ambice. Nevím, jestli je to dáno rozdělením na více knih, radši bych jednu silnější. Ze začátku autor přeskakuje na jednotlivé linky příběhu, takže jsem se ztrácel. Příběh je zajímavý, avšak trochu zmatečný.