Malý atlas liečivých rastlín přehled

Malý atlas liečivých rastlín https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288307/mid_maly-atlas-liecivych-rastlin-5HB-288307.jpg 5 13 13

V minulosti veľmi populárna a obľúbená publikácia chce poskytnúť užitočné vedomosti všetkým, ktorí sa zaujímajú o fytoterapiu, aspoň z najfrekventovanejších druhov liečivých rastlín. 4. vydanie.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malý atlas liečivých rastlín. Přihlašte se a napište ho.

boxas
01.02.2022 5 z 5

Skvělá knížka! Trochu musím vždy "bojovat" se slovenštinou, ale až tak mi to nevadí, protože informace z této knihy převáží fakt, že sem tam musím nějaký název hledat v překladovém slovníku.

whack
30.04.2021 4 z 5

Podrobný popis 100 druhov rôznych rastlín a ich využitia. Každej dvojstrane je venovaná jedna – naľavo text, napravo kreslený obrázok. Ďalej knižka obsahuje zoznam ďalších liečivých rastlín – asi 280, so stručným popisom a bez obrázkov. Nájdeme v nej aj kalendár zberu a iné užitočné informácie o rastlinách. V popisoch sa píše, ako správne rastlinu nachystať na sušenie (na čaj a pod), postupy na iné využitie tam nie sú, u väčšiny nie je ani informácia, že ktoré časti rastliny sa dajú konzumovať priamo.

DavidGreňa
29.01.2020 5 z 5

Skvelá kniha. Obsahuje podrobný prehľad veľkého množstva bylín, pričom pri každej je jej vyobrazenie a popis, kde rastie, aké drogy obsahuje a načo sa používa. Pripadne čoho sa vyvarovať. Bohužiaľ už sa asi kúpiť nedá iba zdediť po starých rodičoch, ako som ju zdedil aj ja.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Malý atlas liečivých rastlín v seznamech