Malý atlas liečivých rastlín

Malý atlas liečivých rastlín https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288307/mid_maly-atlas-liecivych-rastlin-5HB-288307.jpg 5 13 6

V minulosti veľmi populárna a obľúbená publikácia chce poskytnúť užitočné vedomosti všetkým, ktorí sa zaujímajú o fytoterapiu, aspoň z najfrekventovanejších druhov liečivých rastlín. 4. vydanie.

boxas
boxas
01.02.2022 5 z 5

Skvělá knížka! Trochu musím vždy "bojovat" se slovenštinou, ale až tak mi to nevadí, protože informace z této knihy převáží fakt, že sem tam musím nějaký název hledat v překladovém slovníku.

whack
whack
30.04.2021 4 z 5

Podrobný popis 100 druhov rôznych rastlín a ich využitia. Každej dvojstrane je venovaná jedna – naľavo text, napravo kreslený obrázok. Ďalej knižka obsahuje zoznam ďalších liečivých rastlín – asi 280, so stručným popisom a bez obrázkov. Nájdeme v nej aj kalendár zberu a iné užitočné informácie o rastlinách. V popisoch sa píše, ako správne rastlinu nachystať na sušenie (na čaj a pod), postupy na iné využitie tam nie sú, u väčšiny nie je ani informácia, že ktoré časti rastliny sa dajú konzumovať priamo.

DavidGreňa
DavidGreňa
29.01.2020 5 z 5

Skvelá kniha. Obsahuje podrobný prehľad veľkého množstva bylín, pričom pri každej je jej vyobrazenie a popis, kde rastie, aké drogy obsahuje a načo sa používa. Pripadne čoho sa vyvarovať. Bohužiaľ už sa asi kúpiť nedá iba zdediť po starých rodičoch, ako som ju zdedil aj ja.

Lessana
Lessana
17.11.2016 5 z 5

Malý atlas liečivých rastlín je jedna z dvoch kníh, ktorú by človek určite ocenil a využil, keby sa zrazu ocitol "len" v prírode, mimo tzv. civilizácie. Tá druhá je atlas húb. A hoci to možno na prvý pohľad vyznie ako akési "knižné kacírstvo", keď sa to tak vezme, iných kníh by "tam" ani nebolo treba...

ripo
ripo
23.01.2016 5 z 5

Jeden z najlepších atlasov liečivých bylín, ktorý koloval u nás z ruky do ruky .

Aurellia
Aurellia
04.03.2013 5 z 5

Kniha, o ktorej úspechu svedčia nespočetné vydania. Asi najlepší atlas liečiviek aký poznám, ak chcem zistiť pravdivé info o účinkoch tej-ktorej bylinky, siahnem práve po tejto knihe.

léčivé rostliny rostliny, flóra

Autorovy knížky

Ľudmila Thurzová
slovenská, 1881 - 1971
1984  98%Malý atlas liečivých rastlín

Kniha Malý atlas liečivých rastlín je v