Malé lalulá přehled

Malé lalulá https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243531/mid_male-lalula-243531.jpg 5 5 5

V antologii Malé lalulá se sešli čtyři klasici německého nonsensu: Němci Christian Morgenstern a Joachim Ringelnatz a Rakušané Hans Carl Artmann a Ernst Jandl. Každý z nich stvořil osobitou poezii, kterou spojuje myšlenková hravost a nápaditá práce s jazykem. Záměrem editora, básníka a překladatele Radka Malého, bylo představit jejich básně v nových překladech také dětským čtenářům, ačkoli se většinou nejedná o poezii určenou přímo jim. I z toho důvodu vychází výbor v dvojjazyčné podobě: každou z těchto básní si tvořivý čtenář může přečíst, přeložit nebo vymyslet znovu a jinak.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malé lalulá. Přihlašte se a napište ho.

Makrela Liška
02.07.2015 5 z 5

krásný výběr, který zase rozšířil mou znalost německy psané nonsensové poezie. Snad jen, navzdory autorskému záměru, bych přeci dala přednost Hiršalovi. Ten je pro mě jako překladatel Morgensterna (i další poezie) nedostižný, jak se ukázalo ve Zbornaplazovi, kde jeho překlady v celistvosti a poetičnosti při konfrontaci předčily práce všech dalších vybraných autorů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2015 - Zlatá stuha (Překladová část: Beletrie pro mládež)

Kniha Malé lalulá v seznamech

v dalších seznamech1x

německá literatura dvojjazyčná vydání nonsensy

Autoři knihy

H. C. Artmann