Makanna - otec divů přehled

Makanna - otec divů
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295340/bmid_makanna-otec-divu-xDO-295340.jpg 4 4 4

Málem zapomenutý román Makanna – Otec divů, židovského spisovatele Jiřího Weila, vypravuje dramatický příběh Hekima, falešného proroka, který je nejdřív mocí zrazen, aby proti ni povstal a přisvojil si ji. Na pozadí historických událostí sedmého století popisuje autor slavný vzestup cynika toužícího po moci. Doslov s titulem "Román o lžiproroku" napsal Pavel Eisner. Druhé vydání.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Makanna - otec divů. Přihlašte se a napište ho.

braunerova
17.09.2018 3 z 5

Styl vyprávění mi trochu připomínal pohádky tisíce a jedné noci. První část knihy jsou krátké příběhy lidí, kteří z různých důvodů podporují proroka Hášim al-Makannu v Buchaře. Další část líčí povstání Rachmána ibn Muslima z Mervu, které svrhlo dynastii Umajjovců a nastolilo vládu Abbásovců. Poslední část knihy je věnována povstání sefíd džámegánů v Chorásánu proti chalífovi. Celé vyprávění mi přišlo takové ploché, pouhé konstatování osudů a událostí.

babicka_amalka
19.02.2017 4 z 5

našla jsem kdysi v knihovně rodičů - a se zájmem přečetla;

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Makanna - otec divů v seznamech