Lovci zlatých mloků přehled

Lovci zlatých mloků https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30161/bmid_lovci-zlatych-mloku-k9e-30161.jpg 3 27 27

Antologie mladé české sci-fi. Povídky zcela nových autorů, kteří zvítězili či se prosadili v soutěži o Cenu Karla Čapka v pěti ročnících Parconu (pardubického setkání přátel vědeckofantastické literatury v letech 1982 – 1986).

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lovci zlatých mloků. Přihlašte se a napište ho.

Lele61
15.04.2023 2 z 5

Bohužel povídky pouze průměr a často i podprůměr. Ale z historického hlediska to může být trochu zajímavější, neboť antologie mapuje literární začátky autorů, kteří se prosadili na Parconech v soutěži o Cenu Karla Čapka.

eraserhead
08.10.2020 3 z 5

Dnes už vlastně i historicky zajímavý pohled na počátky Ceny Karla Čapka a ocenění Mlok. Taky ukázka, jak se u nás psala vědecká fantastika bezmála před čtyřiceti lety. Některé povídky jsou úsměvné, jiné pro mě nezáživně nudné, další zase zajímavé. U sborníků a antologií to prostě takhle bývá. Celkově mi z toho vychází silnější průměr.

outsider
02.09.2015

Nápaditá a poměrně čtivá sbírka sci-fi. Podstatné je řečeno zde v tiráži. Obsahuje některé zajímavé pohledy na smysl života vesmíru a vůbec. Alespoň tehdy mi to připadalo.
Jen mohu dodat že jsem se víceméně dobře bavil.
Je to již dlouho ale rád bych si to pročetl znovu.
Rozhodně lze doporučit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Lovci zlatých mloků v seznamech

v dalších seznamech2x