Lovci zlatých mloků

Lovci zlatých mloků https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30161/bmid_lovci-zlatych-mloku-k9e-30161.jpg 3 26 3

Antologie mladé české sci-fi. Povídky zcela nových autorů, kteří zvítězili či se prosadili v soutěži o Cenu Karla Čapka v pěti ročnících Parconu (pardubického setkání přátel vědeckofantastické literatury v letech 1982 – 1986).

Lele61
15.04.2023 2 z 5

Bohužel povídky pouze průměr a často i podprůměr. Ale z historického hlediska to může být trochu zajímavější, neboť antologie mapuje literární začátky autorů, kteří se prosadili na Parconech v soutěži o Cenu Karla Čapka.

eraserhead
08.10.2020 3 z 5

Dnes už vlastně i historicky zajímavý pohled na počátky Ceny Karla Čapka a ocenění Mlok. Taky ukázka, jak se u nás psala vědecká fantastika bezmála před čtyřiceti lety. Některé povídky jsou úsměvné, jiné pro mě nezáživně nudné, další zase zajímavé. U sborníků a antologií to prostě takhle bývá. Celkově mi z toho vychází silnější průměr.

outsider
02.09.2015

Nápaditá a poměrně čtivá sbírka sci-fi. Podstatné je řečeno zde v tiráži. Obsahuje některé zajímavé pohledy na smysl života vesmíru a vůbec. Alespoň tehdy mi to připadalo.
Jen mohu dodat že jsem se víceméně dobře bavil.
Je to již dlouho ale rád bych si to pročetl znovu.
Rozhodně lze doporučit.