Vražda potřebuje reklamu přehled

Vražda potřebuje reklamu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106161/vrazda-potrebuje-reklamu-106161.jpg 4 159 159

Lord Petr Wimsey série

Napínavý detektivní román má zápletku z prostředí velké reklamní agentury.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

Murder Must Advertise , 1933

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vražda potřebuje reklamu. Přihlašte se a napište ho.

giraffe
25.03.2024 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších detektivek s lordem Petrem. Stále se k ní vracím, i když už jsem ji přečetla mockrát. Příběh je perfektně zpracovaný, s propracovanými postavami a udrží pozornost čtenáře od začátku až do konce.

drakamena
01.03.2024 4 z 5

Na knihách Dorothy L. Sayersové se mi líbí, že to nejsou jenom detektivky, jsou to zároveň i situační komedie a tak trochu charakterové studie. V této knize nám představila osazenstvo reklamní agentury tak skvěle, že jsem si je všechny zamilovala. A když došlo na odhalení vraha a jeho konečný osud, tak jsem z toho nakonec byla celá naměkko. Vrah mi nebyl nijak sympatický, a přesto mi způsob, jakým autorka napsala scénu, ve které se rozhodne o jeho osudu, zahrál na city.

snimcibdim
04.11.2023 3 z 5

Starosvětské a anglicky vtipné. Lord Petr Wimsey je okouzlující týpek. Je ale samozřejmě nutno to brát s nadsázkou.
Vyslechnuto jako audio v podání O. Brouska. Príma odechovka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kvetoucí vdovství má své zvláštní půvaby!

Nikdy předtím si neuvědomil, jak nesmírně důležití jsou v národním hospodářství chudí a poměrně nezámožní lidé. Rozsáhlá nadstavba průmyslové civilizace není vybudována na bohatých, kteří kupují jen to, co potřebují, a jen tehdy, když to potřebují, nýbrž na těch, kteří touží po přepychu nad své poměry a po prázdni, která je jim navždy odepřena, a jež lze tudíž lehko omámit a umluvit, aby utratili několik svých těžce vydělaných šilinků za cokoli, co jim slibuje byť jen chvilkovou iluzi přepychu a prázdně.

Kniha Vražda potřebuje reklamu v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech3x