Nemo: Srdce z ledu přehled

Nemo: Srdce z ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387721/bmid_nemo-srdce-z-ledu-8Vs-387721.jpg 4 51 51

Máte rádi viktoriánskou žánrovou literaturu? Máte rádi komiks? Pokud jste si na obě otázky odpověděli ANO, pak vám nesmí uniknout poslední dílko Alana Moora a jeho dvorního malíře Kevina O’Neilla, pokračování Ligy výjimečných, trilogie NEMO. Píše se rok 1925 a patnáct let po smrti kapitána Nema plánuje jeho dcera Janni Dakkarová v Ledovém srdci nebezpečnou expedici do Antarktidy, která končí konfrontací pod Horami šílenství, v neprobádané mezeře v mapě, kde se realita naší hrdinky zbortí. V Berlínských růžích se zase utká s mechanickými metropolitními monstrozitami a v Řece duchů bojuje se zvrhlými tropickými tyrany. České vydání jako první na světě vychází v jednom svazku.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Argo

Nemo Trilogy , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nemo: Srdce z ledu. Přihlašte se a napište ho.

Hor89
25.08.2023 3 z 5

Volné pokračování Ligy výjimečných je zaměřeno na Nemovu dceru Janni. Kniha se skládá ze tří samostatných příběhů s velkými časovými rozestupy, které vyplňují dvě sice krátké, ale vtipné, povídky. Kresba je docela dobrá, ale přijde mi že druhý díl Ligy měl kresbu povedenější. Hlavní postavu jsem si moc neoblíbil a většina ostatních má hrozně málo prostoru (s vyjímkou výborného Coghlana v poslední povídce). Z povídek mě nejvíc bavila úvodní v Antarktidě. Ty další byly sice napínavé, ale na můj vkus až moc brakové a přeplácané.

Luigi1
14.03.2023 5 z 5

Další pokračování Ligy vyvolených mě opět zaujalo

Kverulant
11.08.2021 3 z 5

Alan Moore pořád umí spojovat různé postavy a příběhy a to je ta nejzajímavější věc na Nemovi - při prvním záběru na jisté hory jsem pocítil knihomolské vzrušení vzhledem k dobrému dlouhotrvajícímu vztahu autora s dílem jistého spisovatele. Tentokrát ale nějak oproti Lize 1 a 2 chybí radost ze samotných postav, jejich příběhu nebo interakce mezi nimi. Dočetl jsem díky pěkné kresbě a z úcty k autoru, ale neřadím to mezi svá oblíbená díla.

Knižní novinky 24. - 30. září

24.09.2018