Letná stávka přehled

Letná stávka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496415/bmid_letna-stavka-JSg-496415.jpg 4 299 299

Autorka ľúbostných románov a nevyliečiteľná romantička, ktorá náhle prestala veriť v lásku. Renomovaný spisovateľ s tajomným osudom, ktorý sa ocitol v slepej uličke. A jedna bláznivá letná stávka, ktorá možno zmení všetky ich doterajšie predstavy o šťastných koncoch. Augustus Everett je uznávaný autor náročnejšej prózy, January Andrewsová píše ľúbostné bestsellery. Zatiaľ čo jej knihy sa končia happy endom, jeho postavy stíhajú tragické osudy. Augustus a January sú skrátka dokonalé protiklady. V podstate ich spája len to, že nasledujúce tri mesiace strávia v susedných plážových domoch pri Michiganskom jazere a že obaja uviazli v spisovateľskom bloku. Až kým jedného pochmúrneho večera a tak trochu nečakane títo dvaja spolu neuzavrú stávku, ktorá ich má vyslobodiť z tvorivej krízy: Augustus strávi leto písaním romantického príbehu so šťastným koncom a January sa pokúsi napísať seriózny román. Ona ho v rámci hľadania inšpirácie vezme na romantické výlety ako z filmu, kým on jej naplánuje rozhovory s preživšími členmi samovražedného kultu (ako inak). Ich plán je geniálne jednoduchý: obaja dopíšu knihu a nikto sa do nikoho nezamiluje. Len či...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aktuell

Beach Read , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Letná stávka. Přihlašte se a napište ho.

mia.com
23.04.2024 3 z 5

Neni to uplne oddechovka,jelikoz se tam resi vaznejsi temata a vtipnych scen tam je pomalu. Nejvic me bavil zacatek a pak se toho vlastne moc nedelo. Jenom premysleni a vzpominky a premysleni a vzpominky. Na jedno precteni fajn, ale za chvili si nebudu nic moc pamatovat.

Any26
08.04.2024 5 z 5

Upřímně nechápu proč to má tak nízké hodnocení. Za mě je to vynikající romance, nabitá spousty zajímavých postav, vtipných narážek a dialogů, alkoholu :D, ale i vážných témat. Přesto jde z celé knížky cítit příjemné letní čtení. Autorka příběh dokázala tak nádherně popsat, že cokoliv co hlavní hrdinové dělají/prožívají/popisují, prožíváte taky.

"Počkej tady," vyzval mě Gus. Než jsem stačila zaprotestovat, odešel z pokoje. Naslouchala jsem zvuku jeho kroků na schodišti on se za chvilinku vrátil s lahví whisky.
"Na co to je?" zeptala jsem se.
"Aby se ti neklepala ruka," vysvětlit mi.
"Jako než se střelím do ruky nebo co?"
Gus zvedl oči v sloup a odšrouboval uzávěr. "Než otevřeš ten sejf."
"Kdybysme místo alkoholu pili zelený smoothies, tak bysme byli nesmrtelný."
"Kdybysme místo alkoholu pili zelený smoothies, tak bysme pořád seděli na záchodě a teď by ti to stejně nepomohlo," kontroval Gus.

Takžee jestli si chcete udělat hezký víkend někde na sluníčku s milou knížkou a třeba i dobrým pitím, tak tohle je za mě ideální volba. Mohu doporučit!
(4,5)

Marfuška89
05.10.2023 3 z 5

Taková jednoduchá romantická kniha. Bylo to milé, ale přiznám se, že jsem se místy trošku nudila... Neurazí, ale ani nenadchne.

Knižní novinky (20. týden)

16.05.2021

S písaním romantických príbehov so šťastným koncom je to takto: ide to ľahšie, ak im veríte.

Zápletku som mohla spriadať celý deň, a bolo to úplne zbytočné, ak som sa nevrhla dolu hlavou do príbehu, ak sa sám príbeh neodvíjal a nekrútil ako cyklón, nevťahoval ma do seba. Presne toto som mala vždy najradšej aj na čítaní a presne toto ma na začiatku prinútilo písať. Ten pocit, že sa tu ako pavučina spriada nový svet, formuje sa okolo vás a napokon sa vám celý ten nový výtvor odhalí.

Ak si myslíš, že príbeh sa končí smutne, tak len preto, že sa ešte naozaj neskončil.

Kniha Letná stávka v seznamech

v Právě čtených1x