Říkali mi Leni přehled

Říkali mi Leni
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32286/bmid_rikali-mi-leni-ouz-32286.jpg 4 1363 1363

Leni série

1. díl >

Jedno z nejpůsobivějších děl o světě dětí, zasaženém hrůzami války. Vypráví o českém děvčátku, zavlečeném nacisty do Německa na "převychování".

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Říkali mi Leni. Přihlašte se a napište ho.

Anavi8912
13.06.2024 5 z 5

Dojemný příběh malé holčičky z Čech, kterou za války odvlekli nacisté do Německa na převýchovu do německé rodiny. S knihou jsem se poprvé setkala na základní škole v rámci mimočítankové četby. Nyní jsem na knížku narazila v knihobudce a díky Čtenářské výzvě si ji opět přečetla. Určitě doporučuji přečíst nejen dětem, ale i dospělým.

MilanBrabec
21.05.2024 4 z 5

Velmi silný a přitom srozumitelný čtenářský zážitek pro žáka základní školy na přelomu 80. a 90. let. Čekám, až mi ta kniha přijde znovu pod ruku v dospělém věku, rád si ji přečtu znova.

MartaPear
20.05.2024 5 z 5

Poprvé jsem četla někdy na druhém stupni základní školy a už tehdy mě to hodně zasáhlo a ovlivnilo. Pak jsem měla knihu v ruce ještě několikrát a naposledy teď, kdy jsem jí objevila v knihobudce. A opět jsem jí přečetla jedním dechem. Jestli je něco protiválečného, tak tato kniha, i když se tváří jako obyčejné vyprávění o malé holčičce. A kdo ví, kolik dětí s podobným osudem, neláskou "nové" rodiny se nikdy nedozvědělo, že nejsou těmi, za koho se považují....

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Říkali mi Leni v seznamech

v Přečtených2 294x