Legie přehled

Legie https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472140/bmid_legie-dfc-472140.jpg 4 47 47

Blíží se velká válka, která pohltí Impérium lidí. Hvězdní pěšáci z legie Alfa, poslední a nejtajnější ze všech legií bratrstva Astartes, dorazí na pacifikačním tažení proti podivným, zlověstným silám na pohanskou planetu, aby tu podpořila imperiální armádu. Co ale legii Alfa pohání? Dá se jí věřit a kterou stranu si vybere, až velká válka začne? Bude to zkouška věrnosti, při které vyjdou najevo úskočné plány cizí inteligence. Sedmá kniha z cyklu Horovo kacířství.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Polaris

Legion , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Legie. Přihlašte se a napište ho.

thorir
03.05.2024 5 z 5

Legie Alfa. Hydra. Tohle bylo super. Špionážní thriller ve světě Wh40k. Chytlo mě to od začátku a nepustilo až do konce. Je to plné tajemství, tajných znalostí, tajemných mystérií, lží, dvojakostí a manipulací. Je to možná přehnaně komplikované a zamotané, ale to jsem příběhu snadno odpustil. Legie Alfa a Hydra mě úplně pohltila. Lidské postavy jsou tentokrát parádní, ať už jde o hejtmany a latentně psykerské uxor Geno 52 Chiliad, nebo o tajemného a nebezpečného Johna Grammatica. Za legii Alfa pak jednoznačně tajemný Alpharius / Omegon. V textu je množství zajímavých historických poznámek k období sjednocení Terry. Chaos, primordiální ničitel, zde hraje naprosto ústřední roli. Chaos, starobylá xenosská frakce Cabal a dávné proroctví. Závěrečné dilema je nezáviděníhodné. Text je svižný a mimořádně čtivý, koneckonců autorem je Abnett. Skvělý kousek.

Laxativum
24.06.2023 5 z 5

Strhující špionážní drama, které mě úplně pohltilo. Po seznámení se s novými postavami se příběh krásně rozvine a dodá další pohled na Horovu herezi. Celou druhou část knihy jsem dal na jeden dech. Nebudu spoilovat. Za mě 5/5.

Ares333
04.04.2023 4 z 5

Nejdříve mě to moc nechytlo, ale pak jsem se do toho zakousnul. Je to moc dobré. Těším se na další knihu v sérii.

Knižní novinky (4. týden)

24.01.2021

Kniha Legie v seznamech