Lady Hamiltonová přehled

Lady Hamiltonová https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137339/bmid_lady-hamiltonova-GVz-137339.png 4 153 153

La San Felice série

< 3. díl

Formou pokorné životní zpovědi vypráví autor skutečný příběh krásné a kdysi chudé dívky Emmy Lyonové, která zatoužila po slávě a vznešenosti a jíž její krása otevřela cestu k vytouženému cíli, přičemž snadno podléhala svodům bohatství a přepychu. Takto se stává manželkou anglického vyslance Williana Hamiltona, důvěrnou přítelkyní neapolské královny Marie Karolíny a milenkou anglického admirála lorda Nelsona, avšak nakonec zůstává opuštěna.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Melantrich

Lady Hamilton ou Souvenirs d'une favorite , 1865

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lady Hamiltonová. Přihlašte se a napište ho.

andrii24
06.12.2023 4 z 5

Vydá-li se. Líhat, bohatě střídat. Mizí lůzy. Blýskne se coby lehká múza. Pod nákladnými lustry, honosnými baldachýny. Hladí, hlídá si, hltá sametové měšce pod zdobnými kabátci, aby mohla lahodit jen jedinému /pří/stavu. Ale i ten nejslunečnější, když povolání zavelí, zahalí mlhy. Soukromý ostrůvek lásky zmaří dálky války. Život zasype tón slánky. Slzavým krokem dolů schod. Obtěžkána jen jedinou hojivou náručí.

Marie60
02.12.2023 4 z 5

Knížka je jedna z mých oblíbených od Alexandra Dumase. Teprve nedávno jsem viděla film s Michele Mercier.

Zemlja
03.09.2023 3 z 5

Kdysi mě to bavilo. Další náhled do historie díky ženské postavě, pro zábavu, nenáročné.

23 nových eknih zdarma ke stažení

24.06.2021