Koller: Byl to víc než sen přehled

Koller: Byl to víc než sen
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470386/bmid_koller-byl-to-vic-nez-sen-zivotni-z-BhE-470386.jpg 5 14 14

Životní zpověď nejlepšího střelce fotbalové reprezentace. První autorizovaná a velmi upřímná zpověď nejlepšího střelce české fotbalové reprezentace. Jan Koller v autobiografickém rozhovoru podrobně popisuje cestu vesnického kluka do velkého fotbalového světa. Přes těžké začátky ve Spartě, kde se setkal i s šikanou spoluhráčů, až po slavné roky v Dortmundu či v národním týmu. Kniha je navíc doplněna unikátními fotografiemi z jeho rodinného archivu a mluví v ní také řada lidí, kteří jeho kariéru ovlivnili. Otec, bratr, Tomáš Rosický, Vladimír Šmicer, Tomáš Galásek, Jozef Chovanec nebo Roman Vonášek. Součástí publikace jsou i kompletní statistiky muže, který překonal sám sebe.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Koller: Byl to víc než sen. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (4)

Kakho-Oto
30.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Kvalitnější publikace než kniha o Kollerovi od Davida Švába. Škvor zpovídá nejen Kollera, ale o některých věcech nechal "promluvit" také jeho otce, staršího bratra či bývalé spoluhráče. Některé věci jsem nevěděl - zejména detaily z jeho amatérské kariéry, než přestoupil do Sparty Praha. Nevěděl jsem ani, že byl pětkrát vykraden jeho byt v Dortmundu – inu hornické město s vysokou kriminalitou. Jediným profesionálním angažmá, kde Koller vůbec neuspěl byl Norimberk – tam hrál na jaře 2008. Fanoušci klubu svalili sestup týmu do druhé německé ligy na brankáře Blažka a útočníka Kollera, zatímco záložníka Galáska nadále uznávali. Právě ten raději převezl Kollera v kufru svého auta, aby němečtí fanoušci Norimberku nezlynčovali českého reprezentačního útočníka. Překvapila mě divoká puberta Jana Kollera, kdy třeba ve věku 14 let dokázal vypít deset piv...Koller je v knize hodně otevřený, jen o rozvedeném manželství s Hedvikou se zmiňuje velmi letmo, což je v pořádku. Mezi řádky jsem i tak nějak cítil, že ho Hedvika zklamala, přestože to takto neuvedl. Velká část rozhovoru se samozřejmě točí okolo Kollerovy fotbalové kariéry – údaje o jeho reprezentačním působení pro mě nebyly snad v ničím nové, poněvadž tuto kapitolu jsem v letech 1999–2009 průběžně sledoval. Koller za sebou zanechal nezapomenutelnou stopu, jeho rekord 55 branek (v 91 startech) v historii československé a české reprezentace nebude jen tak snadno překonán. Patrika Schicka (k červnu 2022 33 startů a 17 branek), bohužel, již teď hodně trápí zdraví, navíc si nejsem jistý, zda bude mít chuť reprezentovat tak dlouho jako Koller.

pavelse
09.11.2021 5 z 5

Líbí se mi, že bez okolků popisuje svoje hříchy (alkohol), okolnosti přestupů, zákulisí v klubech a i to, že o svém rozvodu nemluví.


Honza89
11.09.2021 5 z 5

Forma rozhovoru pro mě nepředstavuje pravou knihu, nicméně je pravda, že v tomto případě jsem dílo hltal. Otázky byly velmi dobře položené, obsáhly spoustu zajímavých věcí a příběh Jana Kollera je prostě natolik fascinující, že by si člověk užil jakékoliv jeho zpracování. Tady se to povedlo moc hezky, knihu doporučuji.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Koller: Byl to víc než sen v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených20x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených3x
v Knihotéce6x
v Chystám se číst2x
v Chci si koupit2x

Štítky knihy

rozhovory fotbalisté fotbal, kopaná

Autorovy knížky

2021  94%Koller: Byl to víc než sen