Kód 9 přehled

Kód 9
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212513/mid_kod-9-212513.jpg 4 104 104

Kód 9 je fiktivním, poutavým a zároveň kontroverzním příběhem o jedné neobvyklé cestě: hlavní hrdina Michal Kráľ se vydává na vysněnou pouť do Číny, Tibetu, Nepálu a Indie. Než odjede, stihne ho záhadná Kumárí pověřit tajemným úkolem...

Romány Literatura slovenská Cestopisy a místopisy
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Kód 9 , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kód 9. Přihlašte se a napište ho.

Racek213
06.04.2021 4 z 5

No, mé prvé seznámení s Banášem. Odborně dost vybavený autor, postavy s masa a krve, fantastické prvky se neperou od těch reálných, čtivé - docela milý objev. Škoda, že drtivá většina jeho knih je jen ve slovenštině. Za těch 30 let bez ní už jsem stratil sílu ji číst. A přitom jsem dříve čekával v Slovenské knize na novinky, které v češtině nemohly vyjít či nevycházely. No jo, přicházím o dost.

vlkcz
12.06.2020 3 z 5

Kdyby se autor soustředil jen na Michalovu linku, mohlo by jít o dobrou knihu. Vstupy s Maričinou reklamou na Breussovu dietu mi přišly trochu zbytečné (jestlipak jí drží Adéla) a Jánovy rady působily mnohdy rušivě. Místy kniha připomíná turistického průvodce. Do toho povrchní charakteristiky jednotlivých náboženství, občas opakující mýty (jako ten s Galileovým procesem).
Škoda nevyužitého potenciálu. Tahle slovenská verze Da Vinci kódu se jinak četla docela dobře.

Dada077
13.07.2019 4 z 5

Množstvo faktov a informácií ma nezabilo, takže to bolo dobré cvičenie fantázie a schopnosti poskladať skladačku deja v každej kapitole podľa vlastného úsudku. Miestami sa natíska pocit, že autor vymenoval všetko to,čo tlačí, omína, prenasleduje a kazí spoločnosť, celé ľudstvo, všetku mravnosť a ľudské hodnoty. Podľa predslovu predpovedali ako reakciu na knihu búrlivú diskusiu. Po rokoch od vydania tak trochu bez údivu konštatujem, že nevyvolala ani takú poslabšiu , ako kód DaVinciho. Vtedy aspoň pár "trafených husí " zagágalo, ktorým aj tak gazdiná rýchlo zakrútila krkom, aby nebodaj národ nezačal na zmyslom a úmyslom aj premýšľať. Teraz sa nedialo ani toľko, pretože doba naučila husi namiesto zagágania sa iba ticho a pohrdlivo do dlane pochechtávať, od čoho je k úplnej ignorácii už len krôčik. Obklopila som sa náhľadmi na učenie Ježiša, Budhu, Mohameda, nechala sa previesť históriou Vatikánu, cirkevnými dogmami a pochybeniami, ponorila som sa do nekonečného množstva nepálskych, tibetských a indických Rašmíl, Ganéšov a Guptov, príjemne som sa strácala vo vlastných otázkach s vedomím, že na väčšinu z nich ani nikdy nedostanem odpoveď.
citát z knihy: "Lebo Ježiš povedal: Svet je mostom, prejdite ho, ale nezostávajte na ňom."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kód 9 v seznamech

v Právě čtených1x