Kocúr Findus – Hurhaj v záhrade přehled

Kocúr Findus – Hurhaj v záhrade
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219302/bmid_kocur-findus-hurhaj-v-zahrade-NKV-219302.jpg 5 51 51

Fiškus série

Veselý príbeh nerozlučnej dvojice starého pána Petsona a jeho kocúra Findusa z dielne švédskeho autora potešil deti i dospelých v mnohých krajinách. Bolo krásne ráno. Lístky pučali, tráva rástla, vtáčiky si pospevovali. Všetky malé stvorenia neúnavne liezli a poletovali, čo im sily stačili. Kocúr Findus pobehoval a svojím nemotorným poskakovaním hore-dolu strašil chrobáky, ktoré sa s námahou uhýbali jeho labkám. „Už je čas. Dnes môžeme konečne zasadiť zeleninu a zemiaky,“ tešil sa Petson. Findus však mal na to vlastný názor… A svoje do toho chceli povedať, samozrejme, aj sliepky a kravy… A tak to nakoniec dopadlo celkom neobyčajne…... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Perfekt

Kackel i grönsakslandet , 1990

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kocúr Findus – Hurhaj v záhrade. Přihlašte se a napište ho.

Vilvit
12.12.2023 4 z 5

Velmi nápadité, dějové, a přesto statické na samotě uprostřed přírody. Líbí se mi propojení starého dědy a svéhlavého kocourka, myslím, že je to pro děti poutavé propojení z jiného než čisté dětského světa.

Ospalý_Táta
06.10.2023 5 z 5

Geniální knížka. Baví mě. Čtu ji tříletému synovi a je to jedna z mála knížek, u kterých se vyloženě chechtá.

kopeceli
09.07.2023 5 z 5

Moudrý dědeček tentokrát dovolí Fiškusovi zasadit masovou kuličku. Fiškus neví, že neporoste, ale stejně jako děti se chce přesvědčit. Obdivuji Pettsonovu trpělivost. Kniha je na významném místě v mé knihovně, protože se k ní stále vracím.

Knižní novinky (7. týden)

14.02.2021

Kniha Kocúr Findus – Hurhaj v záhrade v seznamech