Kniha hřbitova přehled

Kniha hřbitova
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532590/bmid_kniha-hrbitova-65d51e42cc733.jpg 4 1050 1050

Hřbitov není místo, kterého bychom se měli bát. A Neil Gaiman nás o tom přesvědčí. Jedna ze sta nejlepších knih z oblasti young adult podle časopisu Time. Chtělo by se říct, že Nikdo Owens (v originále Nobody Owens), známý jako Nik, je normální kluk. Je to ale pravda jen napůl. Jeho domovem je po tragické smrti rodičů hřbitov a vychovali ho duchové, vlkodlaci a jiné příšery spolu s jeho strážným andělem Silasem, který nepatří ani do světa živých, ani mezi mrtvé. Díky nim ale přežije a naučí se leccos užitečného třeba jak se stát neviditelným pro lidi. Na malého chlapce číhají na hřbitově různá dobrodružství i nebezpečí, například prastarý Indigový muž pod kopcem, brána vedoucí do ruin města obývaných ghúly, podivná a strašná hrozba Sleer. Opustí Nik někdy hřbitov? A pokud ano, čemu bude muset čelit? Kniha získala ocenění Carnegie Medal (jedno z nejprestižnějších britských literárních ocenění pro autory knih pro děti), výroční cenu Hugo a další. Časopis Time ji zařadil mezi 100 nejlepších knih z žánru young adult.... celý text

Horory Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: audiokniha , Tympanum

The Graveyard Book , 2008

Interpreti: Ondřej Brousek

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kniha hřbitova. Přihlašte se a napište ho.

babicka_amalka
14.04.2024 3 z 5

poslouchala jsem jako audio - dobře načteno;
přesto ani po tomto pokusu se tento žánr nestane nikdy mým oblíbeným ;-)

m2056
16.01.2024 3 z 5

Kniha vás zavede do světa mrtvých na hřbitově kde žije živé dítě jménem Nik. Některé části knihy vás baví víc některé vám přijdou morbidní a některé smutné. Kniha je lepší průměr.

Patrik02
13.12.2023 5 z 5

Živí, mrtví, ti, kteří stojí mezi, ghúlové, Jackové všech řemesel, a mezi nimi Nikdo Owens. Pohádkový příběh pro dospívající i dospělé, originální, dojemný, úsměvný. Neil Gaiman dokáže do svých fantastických příběhů vměstnat směsici pocitů, které čtenáře zatahají vždy za tu správnou nitku. Příběh o dospívání osiřelého chlapce, který vyrůstá mezi náhrobky, kryptami a mrtvými není vyjímkou.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ať jdeš kamkoliv, sebe si neseš s sebou.

Ocenění knihy (3)

2009 - Locus Awards (Best Young Adult Book)
2009 - Hugo Award (Best Novel)
2009 - ALSC Awards (Newbery Medal)

Kniha Kniha hřbitova v seznamech

v Právě čtených9x