Kletba svitků přehled

Kletba svitků https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235775/bmid_kletba-svitku-FPz-235775.jpg 4 274 274

Orientalista, Žid Messer, má přeložit 2000 let staré svitky nalezené v Izraeli. Zjistí, že obsahují zpověď židovského obyvatele Palestiny. Kletba Mojžíšova, kterou začínají, má postihnout každého, kdo je zneužije. Benjaminovy svitky připomínají vlastní, dosud potlačovanou minulost, ortodoxní výchovu, otce, jenž byl zavražděn v Majdanku...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Fluch der Schriftrollen/The Magdalene Scrolls , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kletba svitků. Přihlašte se a napište ho.

Hesonit
31.01.2023

Až mystický děj, touha po tajemnu, odhalení,pochopení, posedlost... Pokud jde o dějovou linku, ta je fajn, nicméně jestliže trochu vidíte do zpracovaného tématu, je to utrpení. Styl, jímž je psán starověký svitek, je tak strašně mimo, že to do očí bije, a to nemluvím o takových perlách, jako jsou svitky z Mrtvého moře, Jazyk Aškenazimův, gojimové atd. Za což nemůže autorka, ale překladatelka, která už tak ne úplně bombastickému dílu dala poslední hřebíček do rakvičky.

babicka_amalka
19.01.2023 3 z 5

námět dobrý, první 3/4 celkem taky, ale pak už to za moc nestálo - celkově mě kniha dost zklamala

čef
02.05.2021 3 z 5

Dva mysteriózně propletené příběhy na mne bohužel moc nefungovaly. V jednom je podivná historie lásek pomatence a ve druhém jakýsi obdobný příběh z doby úsvitu křesťanstva. Kladem je možná židovský pohled na dějiny a víru s poukazem na chyby v Novém zákoně a převzatých pohanských rituálech. Někomu to může stačit, mne rozčilovalo nepochopitelné jednání hlavního hrdiny.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kletba svitků v seznamech

v Právě čtených2x