Klapzubova jedenáctka přehled

Klapzubova jedenáctka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453507/mid_klapzubova-jedenactka-b8m-453507.jpg 4 1080 1080

Klasický humoristický román o chalupníkovi z Dolních Bukviček, který ze svých synů sestaví vzornou fotbalovou jedenáctku. Klapzubáci postupně porážejí všechna domácí mužstva, zvítězí v Barceloně, vyhrají v kolébce kopané Anglii, z Austrálie si odvážejí titul mistrů světa. Jen utkání s domorodci na ostrově lidojedů (kam se dostanou po ztroskotání v bouři) se poněkud vymyká zvyklostem. Výsledek je však neméně pozoruhodný.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Klapzubova jedenáctka. Přihlašte se a napište ho.

Aleshgang
27.04.2024 5 z 5

Fotbal mi nic neříká, ale tenhle román se mi líbil. Děj je poněkud svižný, ale mě to nevadilo, spíš naopak. Na Bassových knihách se mi líbí ten náznak jeho vlastenectví. Tady se proslaví Češi a všude je znají. Ale je to spíš taková delší pohádka než román. Ale mě se to líbilo.

PierReVesper
13.12.2023 5 z 5

Dočítám staré klasiky a na tuhle jsem se chystal už pěkně dlouho. Kdo by neznal příběh o jedenácti bratrech, z kterých jejich otec vytvořil fotbalový tým.
Do teď jsem znal jen film, ale kniha je ještě krásnější.

Komentář pod tímto mluví za vše a pěkně všechny moje pocity ze čtení shrnul.
Hoďte lajk tam.

Filomena1961
24.11.2023 5 z 5

Knížku jsem četla v dětství a naprosto mě uchvátila, tak jako ostatní čtenáře. Po dlouhé době jsem se k ní vrátila a opětovně jsem se kochala. V samotném příběhu je humor, nezištnost, spolupráce, obětavost a další hodnoty, které se v dnešní době někam vytrácejí. K tomu ještě krásná čeština a kouzelné Čapkovy ilustrace. Určitě doporučuji.

Knižní novinky (11. týden)

14.03.2021

Kniha Klapzubova jedenáctka v seznamech