Kdo víc vsadí, ten víc bere přehled

Kdo víc vsadí, ten víc bere
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29402/kdo-vic-vsadi-ten-vic-bere-29402.jpg 5 30 30

Máte-li srdce jako kníže Rohan,dozajista víte, jak se zachovat, když je valcha u starýho Růžičky... Jenže co dělat, když se role kobery ujme NLN a propůjčí svou kaltnu Ladislavu Vereckému, který sehraje estrádu s myší prošermovanou, bývalým bankéřem a bukem Michalem Horáčkem? Co jiného než otevřít tuhle nebývalou knihu rozhovorů a sledovat, jak se tu svižně a s bravurou ve dvaceti táliích řízné tety vyjíždí pomyslný cuk za cukem, zatímco autor jako správný poluntér-čihař bedlivě sleduje, nejsou-li karty cinklé, a klade na posty trefné dotazy, kdežto textař, podnikatel a muž mnoha tváří Michal Horáček dává za veslem rovně a fromk a pro odpovědi sahá třeba i do hloubětína. Zkrátka žádná levandulová... Zhola nic pro dyliny, neřku-li čurabely indické! A pokud jste valně nerozuměli ani téhle anotaci, račte prosím nahlédnout do Malého lexikonu české mluvy valchařské a sázkařské, jenž je ke svazku dbale připojen. Ať vám drží hezky! Kniha patřila mezi bestsellery roku 2002.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kdo víc vsadí, ten víc bere. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (7)

Lukyn96
11.03.2024 5 z 5

Textař, novinář, bookmaker, zakladatel sázkové kanceláře, svého času politický aktér v iniciativě MOST, vystudovaný kulturní antropolog a historik umění. Muž mnoha profesí a zájmů Michal Horáček patří mezi mé oblíbence, proto jsem si s radostí přečetl tuto knihu shrnující jeho pozoruhodný život. Horáčkův život je nevšední už od kolébky, když se narodil otci - přesvědčenému komunistovi a matce - antikomunistce. Právě již od dětství se projevovala Horáčkova ambicióznost, když se výborně naučil hrát tzv. čáru, ve které si proti vrstevníkům vysoutěžil své první peníze. Později se živil kurzovým sázením na koňské dostihy, přičemž své znalosti přetavil i do sepsání úspěšné knihy Království za koně. Tou dobou se naučil anglicky a už za komunismu publikoval články o dostizích v západních periodicích. Také navázal spolupráci s Petrem Hapkou a stal se známým textařem. Během událostí roku 1989 se Horáček podílel na odstranění minulého režimu a na nastolení demokracie. Své vzpomínky z této etapy Horáček zachytil do své knihy Jak pukaly ledy, která se stala bestsellerem. Již v podmínkách tržní ekonomiky Horáček se svými obchodními partnery založil úspěšnou sázkovou kancelář a stal se finančně nezávislým - o tomto životním období mě obzvlášť bavilo si číst. Na Horáčkovi mě oslovuje zejména to, že se dokázal prosadit v různých oborech lidské činnosti a stále neztrácí životní elán. Knihu doporučuji všem, kteří mají Michala Horáčka rádi a chtějí se o něm dozvědět více.

viktor75
08.11.2022 4 z 5

Nejvíce mně bavily pasáže knihy o spolupráci s P. Hapkou a interprety jejich hudebních děl. Styl knihy, formou rozhovoru, mi ale příliš neseděl. Oceňuju upřímnost autora.


evonra
11.02.2019 5 z 5

Jestli pana Horáčka můžete nebo nemusíte, kniha je skvělá.
Provede nás svým valchařským rájem (a že ta láska ke koním a kartám je hodně velká), poodhalí valchařskou mluvu (teď už dokonale rozumím anotaci :-)), ale i osobním životem, pracovní spoluprací nejen s panem Hapkou - např. jak vznikaly jejich známé songy, pěvecké obsazení.

"Můj děda řekl Rut: "Slečno, vy musíte být víc než hazardér, když si berete našeho Míšu. " …
Svatá pravda. Jen si to vezměte z jejího pohledu. Kam se to přivdala? Manžel valchař, tchán schizofrenik, tchýně dokonce psycholožka... A zanedlouho přichází dítě, náš Filip, taktéž rapl od kolíbky ."

"Hapka přece nezpívá zas tak falešně. Nebo narážíte na jeho roztomilé logopedické vady? Já si nestěžuji. "

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Kdo víc vsadí, ten víc bere v seznamech

v Přečtených33x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených4x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst11x
v Chci si koupit2x

Autoři knihy

Ladislav Verecký
česká, 1955 - 2010
Michal Horáček
česká, 1952