Kdo víc vsadí, ten víc bere

kniha od:

Kdo víc vsadí, ten víc bere https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29402/kdo-vic-vsadi-ten-vic-bere-29402.jpg 4.5 28

Máte-li srdce jako kníže Rohan,dozajista víte, jak se zachovat, když je valcha u starýho Růžičky... Jenže co dělat, když se role kobery ujme NLN a propůjčí svou kaltnu Ladislavu Vereckému, který sehraje estrádu s myší prošermovanou, bývalým bankéřem a bukem Michalem Horáčkem? Co jiného než otevřít tuhle nebývalou knihu rozhovorů a sledovat, jak se tu svižně a s bravurou ve dvaceti táliích řízné tety vyjíždí pomyslný cuk za cukem, zatímco autor jako správný poluntér-čihař bedlivě sleduje, nejsou-li karty cinklé, a klade na posty trefné dotazy, kdežto textař, podnikatel a muž mnoha tváří Michal Horáček dává za veslem rovně a fromk a pro odpovědi sahá třeba i do hloubětína. Zkrátka žádná levandulová... Zhola nic pro dyliny, neřku-li čurabely indické! A pokud jste valně nerozuměli ani téhle anotaci, račte prosím nahlédnout do Malého lexikonu české mluvy valchařské a sázkařské, jenž je ke svazku dbale připojen. Ať vám drží hezky! Kniha patřila mezi bestsellery roku 2002.... celý text

Komentáře (6)

Komentáře 6 Recenze 0

viktor75
viktor75
08.11.2022 4 z 5

Nejvíce mně bavily pasáže knihy o spolupráci s P. Hapkou a interprety jejich hudebních děl. Styl knihy, formou rozhovoru, mi ale příliš neseděl. Oceňuju upřímnost autora.

evonra
evonra
11.02.2019 5 z 5

Jestli pana Horáčka můžete nebo nemusíte, kniha je skvělá.
Provede nás svým valchařským rájem (a že ta láska ke koním a kartám je hodně velká), poodhalí valchařskou mluvu (teď už dokonale rozumím anotaci :-)), ale i osobním životem, pracovní spoluprací nejen s panem Hapkou - např. jak vznikaly jejich známé songy, pěvecké obsazení.

"Můj děda řekl Rut: "Slečno, vy musíte být víc než hazardér, když si berete našeho Míšu. " …
Svatá pravda. Jen si to vezměte z jejího pohledu. Kam se to přivdala? Manžel valchař, tchán schizofrenik, tchýně dokonce psycholožka... A zanedlouho přichází dítě, náš Filip, taktéž rapl od kolíbky ."

"Hapka přece nezpívá zas tak falešně. Nebo narážíte na jeho roztomilé logopedické vady? Já si nestěžuji. "


FrankCastle
FrankCastle
30.05.2018

S touhle knihou je to takový složitý. Protože je mi persona p. Horáčka těžce nesympatická (starý valchaři o něm vědí svoje) a jeho podivný lavírování za bolševika, kdy bez problému studoval vejšku (takže kadrovej profil do jeho lapsusu zřejmě bez poskvrny), potom mohl studovat dál a dokonce vycestovat bez problému do kapitalistický ciziny (co komu za to slíbil ví asi jenom on a pár vyvolených) a při sametu se hned zase narval do správných pozic, o něčem vypovídá. Ale to nic nemění na tom, že tahle knížka se čte dobře a když si čtenář drží odstup a nebere všechno jako ryzí pravdu, může se ledacos dozvědět. Takže vlastně mám podobnej názor jako Digidub s komentem pode mnou.

Digidub
Digidub
15.09.2016 4 z 5

Nemám rád Michala Horacka, ale kniha se mi líbila, takže good job za kvalitně napsanou biografii.

Li-be-ro
Li-be-ro
22.07.2014 4 z 5

Knihu jsem četl mockrát,vždy mně osloví. Od dob prvního vydání však ve svých krédech zklamal Michal Horáček. No zklamal,prostě změnil favorita,řečeno sázkařskou mluvou.

Lucila
Lucila
14.12.2011 5 z 5

Mám ráda Michala Horáčka a tak se mi kniha moc líbila.

Autoři knihy

Ladislav Verecký
česká, 1955 - 2010
Michal Horáček
česká, 1952

Kniha Kdo víc vsadí, ten víc bere je v

Přečtených31x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených4x
Knihotéce13x
Chystám se číst12x
Chci si koupit2x