Kdo jinému jámu kopá přehled

Kdo jinému jámu kopá
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534603/bmid_kdo-jinemu-jamu-kopa-65f9627fd4b51.jpg 4 476 476

Josefína Divíšková série

SLEČNA MARPLOVÁ PO ČESKU? MLADÁ. SVÉRÁZNÁ. UČITELKA. Poklidný život městečka ležícího na brdském pomezí rozvíří smrt výstřední učitelky. Josefína Divíšková, mladá malířka původem z Prahy a rovněž učitelka, jež v Brodu nalezla dočasné útočiště, začne rozplétat nitky případu stylem (a s humorem) jí vlastním. Kdo a z jakého důvodu mohl zabít Alenu Výbornou, která byla možná trochu praštěná, ale nikdy nikomu neublížila? Jak s případem souvisejí drsní majitelé místního autobazaru, manžel oběti Rudolf Výborný, mentálně zaostalý mladík Pavel Řábek či další z učitelek brodského gymnázia, Běta Benčáková? Podaří se Josefíně odhalit pozadí skandálního zločinu dřív než kriminalistům? Nebo bude muset spolupracovat s komisařem Tvrdíkem, který je sice sympatický a zatraceně dobře vypadá, ale přesto – nebo možná právě proto – jí pije krev víc, než je zdrávo?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kdo jinému jámu kopá. Přihlašte se a napište ho.

Sandalkar
19.03.2024 5 z 5

Asi je ze me dost nekriticky soudce pribehu o Josefine. Ctu napreskacku, ale nevadi to. Brylantnimu popisu malomesta, milym hrdinum ani zapletce to nevadi.

"Kdyz je potreba, i cokolada na vareni dokaze zachranit zivot. Vycerpane zene i clenum rodiny, ktere by dotycna s chuti ztloukla misto rizku."

evelýny
18.02.2024 2 z 5

Veselé, hravé, však nad rámec logiky.
Těšila jsem se na českou detektivku, dostala jsem parodii, možná frašku.
Hlavu jsem si nevyčistila, trochu jsem se pobavila.

Paní spisovatelka jámu vykopala, já však do ní nespadla.

Audiokniha: Nadneseně, teatrálně, přehnaně variabilně, přesto obdivuhodně čte Zdeňka Žádníková Volencová

Honey0105
17.09.2023 3 z 5

Knihu jsem si poslechla v audiu. Mám ráda detektivky,ale audioknihy poslouchám převážně na nočních a tam není dobré poslouchat některé brutální příběhy. Při hledání něčeho oddechovějšího jsem na Audiotéce narazila právě na tento titul. Autorku vůbec neznám a o knize jsem také nic nevěděla. Na noční ale docela příjemný poslech,hlavně díky Zdeňce Žádníkové Volencové,která knihu skvěle načetla.
Příběh samotný úplně neurazil,ale nešlo o převratné dílo. Papírovou knihu bych nejspíš odložila. Čekala jsem možná více toho vyšetrování a šťourání okolo. Postava Tvrdíka byla docela zajímavá. Do budoucna nevylučuji,že si poslechnu i další díl. Řadím do titulů neurazí,nenadchne a vyšší hodnocení dávám hlavně za zpracování audia.

Česká slečna Marplová zasahuje už popáté!

31.05.2021

Slečna Marplová po česku a její nový případ…

08.06.2020

E-knihy zdarma aneb Nevystrč nos z knížky

26.03.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ocenění knihy (1)

2018 - Cena Jiřího Marka (3. místo)

Kniha Kdo jinému jámu kopá v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech4x