Kavky přehled

Kavky
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265853/bmid_kavky-265853.jpg 4 383 383

Je koniec mája 1944. Blíži sa deň D, a hoci nie je jasné, kedy a kde príde k invázii, Nemci vedia, že to bude čoskoro a horúčkovito sa na ňu pripravujú. Jedna z najschopnejších britských agentiek v severnom Francúzsku Felicity „Flick“ Clairetová si uvedomuje, že schopnosť Nemcov odraziť spojenecký útok závisí predovšetkým od úrovne ich telekomunikácií. Najdôležitejším strategickým cieľom sa teda stáva vyradenie najväčšej telefónnej ústredne vo Francúzsku, cez ktorú nemecká okupačná armáda udržiava spojenie s Berlínom. Flick spolu s manželom Michelom zorganizuje útok na zámoček Sainte-Cécile, v ktorom je ústredňa ukrytá. Britská tajná služba im však poskytne nepresné údaje o počte nemeckých vojakov a útok končí fiaskom – väčšina partizánov je pobitá alebo končí v zajatí. Urýchlene je treba zostaviť a vycvičiť novú údernú skupinu, ktorá by bola schopná doviesť útok do úspešného konca. Voľba padne na šesť žien – no ani jedna z nich nie je profesionálna agentka. Výcvik sprevádza množstvo problémov a pri ich riešení sa Felicity dozvedá veľa o svojich nových podriadených i sama o sebe.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Jackdaws , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kavky. Přihlašte se a napište ho.

streles
18.01.2024 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem.Žádné hluché místo. Smékam před odvahou francouzských, britských odbojářů a odbojářek za jejich statečnost a odvahu. Knihu určitě doporučuji.

kyssling
26.12.2023 5 z 5

Skvělý napínavý román, přečetl jsem téměř jedním dechem. Postavy skvěle prokreslené, příběh napínavý, klasický Follett.

LucieT
09.11.2023 5 z 5

Přebal knihy mě moc nenalákal, ale naštěstí jsem se nenechala odradit - příběh mě doslova vtáhl. Ano, místy je možná trochu naivní, ale byla to příjemná změna oproti jiným, brutálnějším titulům. Kavkám jsem moc fandila a nezbývá než před odvahou obdobných skupin 2.sv.v. hluboce smeknout.

Knižní novinky (2. týden)

10.01.2021

Připravované knižní novinky (16. - 22. 2.)

15.02.2015

Kniha Kavky v seznamech