Kapka štěstí v ranní kávě přehled

Kapka štěstí v ranní kávě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455168/bmid_kapka-stesti-v-ranni-kave-q9i-455168.jpg 4 246 246

Hortense žije v Paříži a je vášnivou učitelkou tance. Veškerý svůj čas tráví v tanečním studiu a také v malém podkrovním bytě, kde prožívá velmi intenzivní románek s ženatým mužem. Domnívá se, že je šťastná, až do chvíle, kdy jí osud přichystá klopýtnutí. Hortense je donucena zastavit své zběsilé pracovní tempo a najednou vidí svůj život v jiném světle.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Motto

A la lumière du petit matin , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kapka štěstí v ranní kávě. Přihlašte se a napište ho.

Vknihách
14.05.2024 3 z 5

Agnés Martin-Lugand je u mňa známa najmä svojimi kávovými a šťastnými názvami kníh. Niektoré mám na wishliste už veky. Rovnako, ako túto, Kvapka šťastia v rannej káve, ktorú mám od mojej mamy požičanú štyri roky. Konečne jej ju môžem prečítanú vrátiť a som celkom rada, že som ju nekúpila aj sebe. Nebola zlá, ale ani ma príbeh tanečnice Hortenzie neuchvátil.

Život v Paríži milovala, ale…
Priateľa Aymerika zbožňovala, ale…
Kamarátov z tanečnej školy ľúbila, ale…
Vlastne zistila, že nie je šťastná. Viem, že mnoho žien je v podobnom začarovanom kruhu, udupávajú svoje sny a túžby pre spokojnosť niekoho iného, nevedia ako z toho pomyselného bahna vyjsť a hľadať vlastné šťastie…
Viem to, napriek tomu mi to nie je po chuti. Aspoň čítať o tom isto nie. Hortenzia bola zvláštna žena. Prijímala pozornosť Aymerika a čakala ako poslušný psík, kým bude mať na ňu čas. Dúfala v spoločný život, ktorý jej on nikdy nesľúbil. Pre mňa však bol problém aj vtedy, keď sa Hortenzia so zranením nohy presunula do rodičovského domu na vidieku, prenajímala izby a spoznala muža. Z ničoho nič k nemu niečo cítila ale kedy sa to stalo? Netuším…
Celkovo v knihe autorka píše o pocitoch postáv, ale ku mne vôbec tie emócie nedorazili. Čítala som príbeh, ktorý by mal byť podľa témy nabitý celou škálou dojmov, no ja som sa cítila ako pri čítaní zloženia prípravku na čistenie WC… nijak. Prečítala som si knihu a na konci som si povedala- hmmm, dobre, máme to za sebou.

Ivanule
18.03.2024 3 z 5

Na jednu stranu se kniha četla lehce,děj plynul,jen jsem se v hlavní hrdince ze začátku vůbec nemohla vyznat v tom,co vlastně od života chce, jestli chce opravdu tancovat nebo vlastně nechce a není to náplň jejího života, dále její několikaletý románek s ženatým, opravdu byla tak naivní a šíleně zamilovaná,že jí tak dlouho trvalo, než pochopila??... Mně se asi nejvíce líbil její odchod na venkov:)

januska82
04.11.2023 4 z 5

Veľmi pekne čítanie... I keď musím napísať, že trošku dlhší rozbeh, a Hortenzia mi miestami liezla na nervy s tou jej naivitou pri Aymerikovi, ale chválabohu, sa jej oči časom otvorili. Potom to nabralo ten správny spád.
No ten koniec???? To vážne???? Čakala som, že ho autorka pekne uzavrie, že tam bude aspoň nejaký epilog.... Tak sa to pekne rozbehlo a koniec trošku sklamal.... Ale aj napriek tomu odporúčam prečítať.

Knižní novinky (44. týden)

27.10.2019

Knižní novinky (18. týden)

28.04.2019

Kniha Kapka štěstí v ranní kávě v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech5x