Jen jednou dostat šanci přehled

Jen jednou dostat šanci
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472895/bmid_jen-jednou-dostat-sanci-x1s-472895.jpg 4 9 9

Katapult, Turbo, Ringo Čech, OK Band a mnozí další, jak si je pamatuje jejich manažer a textař Ladislav Vostárek ve své vzpomínkové knize. Lze docela oprávněně předpokládat, že převážná většina obyvatel starších třiceti dokáže bez váhání správně přiřadit slogan: „A co děti, mají si kde hrát“ ke skupině Katapult, což bude obdobně platit pro písně Vojín XY hlásí příchod, Lesní Manekýn, Blues opuštěné postele, Dvě růže krepový, Já nesnídám sám nebo třeba Jen jednou dostat šanci. A právě slogan „Jen jednou dostat šanci“ zvolil zcela logicky autor shora citovaných textů Ladislav Vostárek pro název své první knihy. Řekl si první kniha je mojí první šancí jako spisovatele, kterou nesmím za žádnou cenu promarnit, už jenom proto, že přichází v mých sedmdesáti pěti letech. I proto je přesvědčen, že ten název je na místě.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jen jednou dostat šanci. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (6)

MaJa264
14.03.2024 odpad!

Asi úplně nechápu tak vysoké hodnocení knihy, kde se střídá machismus s ublíženectvim. Možná proto že jsem Katapult a pana Vostarka nikdy nemusela. Knihy od Františka Ringo Čecha jsou aspoň vtipné.

Dom95
23.02.2024 5 z 5

Neskutečně krásný poslech. A z úst Norberta Lichého opravdu pohlazení po duši. Moc se mi líbí i proložení písněmi. Jen mě trochu mrzí, že když někdo mluvil rusky, bylo to bez překladu. Jasně, jsem jiná cílová skupina (když jsem se narodil, pan Vostárek už měl pravděpodobně zaběhlou právní firmu), to ale neznamená, že knihu nemůže číst i někdo mladší. Naštěstí nebylo takových vět mnoho a pocit z knihy to nezměnilo :-)


ber-tram
23.12.2022 4 z 5

Zpoetizováno i doinscenováno písňovými texty, proloženo karikaturami, čte se vtipné lehce. Pamětníkům, tj. i mně, byť jsem dění ještě neprožíval, servíruje svoji odrůdu pravdy pán, který leccos v domácí pop music posunul kupředu. Říci šíbr či šedá eminence, budiž, ale ne v pejorativním tónu, byť se jeho hitové zářezy kulturním arbitrům spíše zajídaly.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Jen jednou dostat šanci v seznamech

v Přečtených11x
ve Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit3x

Autorovy knížky

Ladislav Vostárek
česká, 1946
2021  87%Jen jednou dostat šanci