Jediná bytost přehled

Jediná bytost
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481322/bmid_jedina-bytost-7Zr-481322.png 3 41 41

Symbolický název tohoto románu charakterizuje sny a touhy hlavních protagonistů: mladý strážmistr Jan Zatloukal pevně věří, že získá statek po smrti svého strýce, což mu umožní oženit se s dívkou, kterou miluje již od dětských let a po sňatku tak s ní splyne v "jedinou bytost". Stejně tak se cítí i dvojice českých výsadkářů, kteří jsou za okupace vysláni do jihočeské oblasti s tajným úkolem zlikvidovat velitele zdejšího gestapa. Jejich nacvičené pohyby, mechanická gesta či téměř naslepo vykonávané rutinní činnosti jsou nejen výsledkem tvrdého a náročného výcviku, absolvovaného u anglických jednotek, ale zároveň předurčují oba parašutisty také do role "jediné bytosti", neboť první z nich je odkázán na druhého a naopak. Během druhé světové války a v letech po ní se osudy ústředních hrdinů dramaticky protnou - v těchto chvílích se Sichingerův příběh mění v podobenství o lásce, zradě a pomstě. Každý z těchto tří pojmů náhle dostává nový impuls a rozměry, které navozují v ději nečekané situace s překvapivými zvraty.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jediná bytost. Přihlašte se a napište ho.

Sarriii
19.05.2024 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani nějaké skvělé. Téma bylo ponuré, mě ovšem zajímá. Na začátku jsem byla trochu ztracená v prolínání dějů. Konec a rozuzlení bylo za mě opravdu nečekané a zajímavé

hrebmi
10.08.2020 2 z 5

Sichinger zraje jako víno. Prvotiny se nedají číst vůbec, naopak poslední knihy jako Kocovina šumavského léta nebo Meyrovo sklo jsou skvělé. Tohle je kniha patřící spíše na začátek tvorby a taky to podle ní vypadá. K učtení už to naštěstí je, ale mnoho konstruktů, reálií i samotná dějová linka nejsou příliš věrohodné. Kdo máte málo času, sáhněte spíše po pozdějších dílech autora.

jprst
01.06.2020 2 z 5

Moje první setkání s tímto autorem nemohu ohodnotit jinak než jako podprůměr, který jako by byl šitý horkou jehlou, místy až naivní a nepříliš uvěřitelný.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jediná bytost v seznamech