Ilúzie alebo Príbeh váhavého Mesiáša přehled

Ilúzie alebo Príbeh váhavého Mesiáša https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295554/bmid_iluzie-alebo-pribeh-vahaveho-mesias-63j-295554.jpg 4 316 316

Ďalšia kniha Richarda Bacha po bestselleri Čajka Jonathan Livingston je mysticko--dobrodružný príbeh dvoch „potulných“ letcov, ktorí sa stretnú v poli na americkom stredozápade, pretože každý z nich robí, čo robiť chce. Ak vám to pripomína pokračovanie a nadväznosť na okamih, keď Jonathan odletel, mohla by to byť pravda: Lebo Ilúzie sú odrazom autorových myšlienkových pochodov od fenomenálneho úspechu, ktorý zmenil jeho život. Pre Richarda Bacha bola Čajka Jonathan Livingston knihou faktu. Myšlienky za slovami sú vraj jednoduché, také, aké fungujú v každodennom živote: Zistime, čo chceme robiť najviac, robme to bez ohľadu na ostatné, a keď to robiť budeme, máme zaručený veľmi plný a veľmi šťastný život. Ilúzie sú príbehom dvoch priateľov, kumpánov. „Čo keby sa tu zjavil niekto, kto by ma naučil, ako funguje môj svet a ako ho môžem ovládať... Čo keby sa v dnešných časoch zjavil nejaký Siddhártha alebo Ježiš, ktorý má moc nad ilúziami tohto sveta, pretože pozná realitu za nimi? A čo keby som sa s ním osobne stretol, čo keby lietal s dvojplošníkom a pristál na tom istom poli ako ja? “ Z takýchto a podobných zamyslení — z obrovského množstva „čo keby... “ — vznikli ilúzie a zábava a stále provokujúci a napredujúci dialóg medzi Richardom a skutočným mesiášom, ktorý sa napokon rozhodol mesiášstva vzdať. Ilúzie čitatelia iste zhodnotia rôzne. Pre jedného môžu byť zábavným príbehom o zázrakoch... Pre druhého budú zas odhaľovaním zdania a skutočnosti... alebo zvedavým pohľadom na spôsob života, akým by mnohí mohli žiť a akým niektorí z nás aj žijú. Dostáva sa vám do rúk kniha, ktorá má spochybniť a hádam aj zmeniť váš život...... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov (VSSS)

Illusions - The Adventures of a Reluctant Messiah , 1977

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ilúzie alebo Príbeh váhavého Mesiáša. Přihlašte se a napište ho.

palladium
28.06.2023 4 z 5

Krátký příběh o mesiáši, který se rozhodl svou činnost na zemi ukončit. Hlavní zpráva knihy je v tom, že vše kolem nás je iluze. Podobně jako to říkají duchovní nauky. Pro mě málo praktické, resp. sdělení úplně nerozumím, nemůžu ho přijmout, když jsem ho neprožil. Knížka se ale hezky čte i jako příběh. A některé věci mě přinutily k zamyšlení.

lavash
21.11.2020 1 z 5

"už nikdy jsem nechtěl napsat další knížku". dej si pěstí pseudointeluktále

danielpernik
04.04.2020 5 z 5

Rozumím tomu, že Iluze není pro každého. Ne, že by jí dokázal prokouknout jen někdo, ale to co zůstane za jejím rozkrytím nelze předpovědět.

Štěstí. Smutek. Bytí. Přitažlivost. Samota.
Iluze.
Realita?
Iluze.
Iluze?
Taky iluze?
...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ilúzie alebo Príbeh váhavého Mesiáša v seznamech

v Právě čtených2x