Hovězí kostky přehled

Hovězí kostky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206631/mid_hovezi-kostky-206631.jpg 4 171 171

Soubor jedenácti povídek, majících společného vypravěče, ne však čas. První se odehrává v roce 1986 na bizarní cestě Bulharskem, poslední v současné pražské čajovně. Povídky jsou řazeny chronologicky, jde tedy o jakýsi nepravý časosběr, poněvadž jinak jde o texty zbrusu nové. Tématem sbírky je, co se za těch bezmála třicet let změnilo – kolem vypravěče i v něm. Kdo má rád Haklovy povídky, najde starého Hakla s bohatým vypravěčským rejstříkem obohaceným svěžím střídáním vypravěčských osob. Střídmé návaly excentrické melancholie a šelesty citových šrámů se střídají s rytmickou úsečností a skalpelovou přesností okamžiků.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hovězí kostky. Přihlašte se a napište ho.

jaryn
09.12.2023 2 z 5

Tady mě můj oblíbený autor docela zklamal. Zpočátku to vyhlíželo vcelku svižně, v povídkách se něco dělo, ale přibližně od půlky začal autor tak nějak onanovat či co.

ZuzanaK.
09.05.2023

Neurazí, nenadchne. Do vlaku dobré.

zdenaR
27.03.2023 2 z 5

Nemám ráda povídky - jsou příliš krátké. Tuto knihu jsem si vybrala z důvodu Čtenářské výzvy - žlutý obal. A dopadlo to, jak jsem očekávala - příliš krátké, bezdějové, trochu depresivní. Prostě tento typ literatury mi nevyhovuje, druh humoru už vůbec ne.

36 nových eknih zdarma ke stažení

25.08.2021