Holcroftova úmluva přehled

Holcroftova úmluva
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459575/bmid_holcroftova-umluva-aah-459575.jpg 4 67 67

2. vydání. Mladý americký architekt Noel Holcroft přilétá do Ženevy. Tam se mu dostává do ruky šokující dokument, sepsaný na konci války trojicí nacistů, kteří údajně učinili pokání. Listina je klíčem k závratné částce, již zmíněná trojice tajně uložila, aby pomohla obětem holocaustu a odčinila své hříchy. K realizaci plánu stačí maličkost: Holcroftův podpis. Ve skutečnosti ovšem nemají být peníze použity na odškodnění lidí, které postihlo válečné běsnění, nýbrž k obnovení nacistické nadvlády. V roce 1945 nacisté rozeslali do celého světa děti třetí říše, jejichž čas právě nadešel. Spiknutí má uvést do chodu právě Holcroft, který je sice synem vysoce postaveného německého fašisty, ale o tajném plánu neměl do poslední chvíle tušení... Pokud Holcroft podepíše, stvrdí tím vlastní rozsudek smrti a ohrozí světovou bezpečnost. Zároveň si je však vědom, že překazit děsivé úmysly nacistických pohrobků může pouze svým podpisem...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Holcroft Covenant , 1978

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Holcroftova úmluva. Přihlašte se a napište ho.

RaDaR26
10.06.2024 2 z 5

Překvapuje mě tak vysoké hodnocení. Přiznám se, že jsem si neoblíbil hlavní postavu knihy. Kromě toho je ten příběh trochu přitažený za vlasy. Navíc je tam spousta míst, kdy lehce odhadnete, jakým směrem se dál kniha bude ubírat. Myšlenka není vůbec špatná, ale z mého pohledu se to zpracování nepovedlo.

items
28.01.2024 3 z 5

Dočítal som asi hlavne z nostalgie za inými dielami Ludluma, ktoré som pred rokmi hltal. Napriek tomu ako zložito sa príbeh tváril, mi prišiel pomerne jednoduchý a naivný.
Na konci som mal pocit, že, keby som z knihy povyberal všetky výskyty slova "Wolfsschanze", celkový počet strán by klesol o desiatky :).

Luigi1
22.01.2023 4 z 5

Ze začátku pomalý rozjezd pak se to rozjelo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Holcroftova úmluva v seznamech

v Právě čtených2x