Muž, který nedržel basu přehled

Muž, který nedržel basu
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416320/bmid_muz-ktery-nedrzel-basu-L91-416320.jpg 4 31 31

Hardy Engel série

1. díl

Hollywood rozevlátých dvacátých let, prohibice a éry němého filmu byl skutečným městem hříchu. Továrnou na sny však otřásala záhadná úmrtí. Po stopě pachatelů se vydává soukromý detektiv Hardy Engel. Mladá herečka Virginia Rappová umírá za záhadných okolností po návštěvě večírku u oblíbeného komika, „tlouštíka“ Roscoe Arbuckla. Obrovský skandál představuje ohrožení pro celý Hollywood. Detektiv se pouští do vyšetřování v prostředí dvou konkurenčních filmových studií a také v přistěhovaleckých kruzích kolem Carla Laemmle, zakladatele studia Universal. Utajení pravdy je v zájmu příliš mnoha osob. Když Hardy nakonec případ vyřeší, ocitne se sám v nebezpečí života, a nejen on… Strhující román je prvním z řady kriminálních případů se soukromým detektivem Hardy Engelem, který odhaluje největší skandály a nevyjasněné vraždy Hollywoodu první poloviny minulého století.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Der Mann, der nicht mitspielt , 2018


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Muž, který nedržel basu. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (11)

petra_slunicko
07.04.2024 5 z 5

Jsem nadšená čtenářka detektivek. A to ještě takto klasických! Překvapilo mě, že autor není původem Američan, ale Němec. Detailní znalost prostředí určitě potřebovala mnoho času na přípravu. Zjistila jsem, že ze série Hardy Engel je ze 4 již v tuto chvíli napsaných knih (trochu jsem brouzdala na internetových stránkách autora) do češtiny přeložen jen tento 1. díl. Je to škoda. Protože, jak jsem viděla tlustou knihu, říkala jsem si "Jé, to budu číst měsíc. A stejně to v běžném provozu nestihnu." A já tu bichli přečetla s přestávkami za týden! Tak mě děj strhl, že jsem četla s baterkou až do půlnoci ;-)
Kdo má rád detektivku a ještě k tomu historickou detektivku a že je detektiv soukromé očko a ještě k tomu v Hollywoodu, tak ten si "pochutná".

čef
22.11.2023 5 z 5

Soukromé očko v Kalifornii to je záruka na napínavý příběh. Zvláště prostředí filmových studií v Hollywoodu je nanejvýš atraktivní, zvláště když jsou zde přítomny historické postavy. Nejde příliš poznat, co je fikce a co podložená historická fakta, ale základ je určitě pravdivý. Příběh jedné vraždy herečky je také zamotaný, jsou zde různé tlaky, ambice, hromady fetu a také peníze, jak jinak. V půli knihy ztrácí děj podle mne tak trochu na tempu, moc se zde kecá, ale začátek a hlavně konec vše vynahradí. Těším se na další díly.


Wladimirski
04.02.2023 5 z 5

Skvělý detektivní román, který vás vtáhne nejen do poutavého příběhu, ale i do atmosféry Hollywoodu dvacátých let minulého století. Neotřelé, realistické, autentické čtení, dobře osvětlené postavy, sympatický hlavní hrdina, nikoli však přehnaně akční či snad nesmrtelný, jak to někdy bývá. Vzhledem k počtu stran nelze přečíst na jeden zátah, ale těžko se kniha odkládá. Pokud bude další anoncovaný díl, ihned po něm "sáhnu"

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (45. týden)

03.11.2019


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Muž, který nedržel basu v seznamech

v Přečtených33x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených4x
v Knihotéce78x
v Chystám se číst39x
v Chci si koupit5x

Štítky knihy

Hollywood skandály a aféry prohibice úmrtí

Autorovy knížky

Christof Weigold
německá, 1966
2019  86%Muž, který nedržel basu