Had a hůl přehled

Had a hůl https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420643/bmid_had-a-hul-jNy-420643.jpg 4 246 246

Sýrie, rok 1450 před Kristem. Lee, nejstarší dceři bohatého vinaře, bylo právě osmnáct let, a tak má nejvyšší čas se vdát. Nabídku k sňatku bohatého, ale krutého stavitele lodí Jótama však její otec odmítne, když zjistí, že v Jótamově rodině se dědí epilepsie. Rozzuřený takovou veřejnou potupou začne Jótam vydírat Leina otce - buď se za něj Lea provdá, nebo Jótam celou její rodinu zničí...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Serpent and the Staff , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Had a hůl. Přihlašte se a napište ho.

ivetka859
16.03.2024 odpad!

(SPOILER) Příběh je zajímavý tak prvních 100 stran. K tomu autorka vměstnává nutné zajímavosti, které si nastudovala, třeba že celer máme od Egypťanů. Pak se to ale zvrtne, děj začne absurdně kličkovat a protahovat se, jeno aby bylo o čem psát, čím vyplnit rozsah knížky.
Kýč, za který by se styděla i Esmeralda, hysterické scény a proslovy,
"tak řekni, že mě miluješ", růžová lovestory a srdcervoucí happyend.
Kdyby text nebyl psán čtivě a neutíkalo to, asi bych těch 450 stran nedala. Podle seznamu tvorby sype autorka kalibry stejného rázu co 3 roky. Je s podivem, že i ve věku 75let.

klara1550
17.08.2023 2 z 5

Za mě příliš "červené knihovny" a příliš naivní. A naopak - málo dobrodružství, málo důvtipu hlavních hrdinů*ek. Příběh se odvíjel nedůvěryhodně a problémy se řešily stylem "deux ex machina".

ladyzaba
31.03.2023

Na můj vkus příliš červená knihovna. Dočetla jsem, příběh zajímavý, ale zbytečně přeplácaný a přeslazený.

Knižní novinky (40. týden)

29.09.2019

Kniha Had a hůl v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech6x