Grušas Wacht am Rhein aneb Putovní ghetto přehled

Grušas Wacht am Rhein aneb Putovní ghetto https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144617/bmid_grusas-wacht-am-rhein-aneb-putovni--iob-144617.jpg 3 4 4

Jeden z nejvýznamnějších současných českých básníků a současně i kulturních činitelů (v listopadu 2003 se Jiří Gruša stal předsedou mezinárodního klubu PEN) se v rozhovoru s Danielem Dobiášem ohlíží za svým posavadním životem. Pozornost věnuje zejména událostem kolem časopisu Tvář, kulturní i mravní situaci v druhé polovině 60. let jakož i normalizačnímu marasmu a svému stíhání a věznění spojenému s uveřejněním části románu Mimner aneb Hra o smrďocha a samizdatovou publikací románu Dotazník aneb Modlitba za jedno město a přítele.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Grušas Wacht am Rhein aneb Putovní ghetto. Přihlašte se a napište ho.

Lenka4
13.01.2016 2 z 5

Autor se vypořádává s událostmi, které poznamenaly jeho život verši stručnými, trochu chladnými. V těch kritických, protirežimně zaměřených, je cítit potlačované vnitřní naštvání. Zážitky i sny líčí střízlivě, bez vypjatých emocí, někdy ne zcela srozumitelně. Básně patrně nevznikaly prvoplánově pro vydání sbírky, ale jako způsob reakce na aktuální dění, se kterým měl autor potřebu se nějak vyrovnat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (2)

2002 - Magnesia Litera (Litera za poezii)
2002 - Cena Jaroslava Seiferta (básnická sbírka)

Kniha Grušas Wacht am Rhein aneb Putovní ghetto v seznamech

v dalších seznamech1x