Golet v údolí přehled

Golet v údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141288/golet-v-udoli-141288.png 4 287 287

Golet v údolí je sbírka tří povídek, jejichž děj probíhá v židovské vesničce Polana, v níž Olbracht důvěrně zachycuje mentalitu i zvyky podkarpatské židovské komunity.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Golet v údolí. Přihlašte se a napište ho.

Radka1911
11.02.2024 4 z 5

Kdysi v pravěku jsem četla k maturitě. Povídky jsou krásné, tajemné, do dneška nezapomenutelné.

n.ezn.amy
09.02.2024 4 z 5

Tři povídky o životě na Zakarpatské Rusi ve vesnici Polaně, kde v souladu se svým náboženstvím a zažitými zvyky žijí pospolu židé. Reálně nastíněný obraz života chudých i bohatých, dodržující pevnou víru v boha a tradic, kdy nikdo nic nikomu neodpustí, dluhy, smlouvání, pomluvy, odpor ke gójům, všemu nežidovskému, závist a vzájemná nenávist mezi rodinami. Příběhy jsou poeticky laděné, krásně vypodobněná vesnice i okolní příroda, toto vše dodává knize tu správnou atmosféru. To jak místní židé vnímají svou víru je nejvíce poznat v poslední povídce O smutných očích Hany Karadžičové. Nechybí zde ovšem klasický židovský humor a vtipy, které mám moc rád a ve kterých se snoubí životní pravdy.

"Víte co je sionista? To je Žid, který za peníze druhého Žida posílá třetího Žida do Palestiny".

Hani77
13.01.2024 4 z 5

Zajímavý výlet do podkarpatské vesnice Polana a nahlédnutí do života tamních židovských obyvatel. Pro mnohé jejich zvyky jsem absolutně neměla pochopení. A nejvíc mě zasáhla třetí povídka O smutných očích Hany Karadžičové. To, co se událo na konci, to mysleli opravdu vážně??

Kniha splňuje 2 témata loňské výzvy: zakázaná láska a více než 5 CZ vydání.

Láska na konci světa, Svatý démon a dalších 25 eknih zdarma

29.01.2024

Kniha Golet v údolí v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech2x