Goldstein píše dceři přehled

Goldstein píše dceři
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434049/bmid_goldstein-pise-dceri-jhU-434049.jpg 4 109 109

Český emigrant, působící od šedesátých let v Izraeli jako úspěšný filmový režisér, odkrývá postupně v dopisech své neznámé dceři svoji minulost i důvody emigrace. Náhle navázaný vztah ho překvapuje svou intenzitou, ale po osobním setkání se jeho idealizované představy dostávají do konfliktu s realitou. Uvědomuje si, že chybějící zázemí tohoto vztahu nelze beze zbytku překlenout, ale zároveň cítí, že tento vztah obohacuje jeho život.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Goldstein píše dceři. Přihlašte se a napište ho.

Andyska007
23.04.2024 5 z 5

Kniha je napsaná zajímavou formou dopisů. Píše otec své 25leté dceři, se kterou se od jejích pěti měsíců neviděl, protože emigroval do Izraele. Pokoušela jsem se vcítit do Josefa i do Kláry, více se mi to dařilo právě u dcery. Zkoušela jsem si představit, co otci odpovídala. Určitě jsem ráda, že jsem nejprve četla trilogii o Helence Součkové.

Lenndy
28.02.2024 3 z 5

Poslouchala jsem audio a nemohu se ubránit srovnání s Hrdý Budžes.Oproti tomu je tato knížka celkem nudná. Možná to je i interpretací audia.

Kackac77
22.01.2024 4 z 5

Audiokniha
Mně se knížka líbila. Stárnoucí otec píše dopisy své dospělé dceři, kterou opustil (emigroval) jako miminko. Jsou to pouze jeho dopisy, takže postoj dcery si můžeme pouze domýšlet z jeho reakcí. Na obálce je napsáno, že se jedná o pokračování knihy Hrdý Budžes. Chápu pak ty negativní komentáře, protože pokud někdo očekává podobnou legraci, je zklamaný. Tato knížka je jiná, ale je krásná, hluboká. Goldstain je milující otec, ale zároveň je i sebestředný, lituje sám sebe a nemá pochopení pro ostatní. Některé sexuální poznámky mi tedy přišly k dceři krajně nevhodné. Přesto se mi knížka hezky poslouchala. Je namluvena Arnoštem Goldflamem, který to celé posouvá ještě o level výš

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Goldstein píše dceři v seznamech