Davidovy hvězdy přehled

Davidovy hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377931/bmid_davidovy-hvezdy-4ds-377931.jpg 4 343 343

Podle jisté stare židovské povsti se prý po západu slunce zjevuje Papírový chlapec a unáší děti, které nejsou včas v posteli. Dnes už si na nej nikdo ani nevzpomene, ovšem jen do chvíle, kdy je ve Stockholmu za bílého dne před zraky rodičů a dětí zastřelena učitelka mateřské školy Šalamounovy obce. Vzápětí zmizí cestou na tenisový trénink dva židovští chlapci a později jsou nalezeni mrtví s pokreslenými papírovými pytli na hlavách.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Davidsstjärnor , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Davidovy hvězdy. Přihlašte se a napište ho.

85098211
21.05.2024 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio v němčině a opět jsem se přesvědčila, že autorka umí napsat skvělý příběh, plný nečekaných zvratů. Také tento případ, kdy je před zraky celé řady očitých svědků zastřelena učitelka mateřské školy Šalamounovy obce a kdy vzápětí nato dojde ke zmizení dvou malých židovských chlapců, je složitý. A jak se zdá, vyšetřovatelé v čele s Fredrikou Bergmanovou naráží na zeď mlčení hlavně u rodičů chlapců, kteří jsou brzy po svém zmizení nalezeni zabití s podivně pomalovanými pytli na hlavách. Stopy ovšem vedou ze Švédska až do Izraele a týkají se dokonce i Mossadu...
Jak to všechno spolu bude souviset, už samozřejmě prozrazovat nebudu. A i když je to opravdu hodně neobvyklé, úplnou pravdu se dozví pouze čtenář - přestože jsem se s podobným postupem setkala už i jinde. Kniha je ovšem jinak vynikající, proto ji hodnotím plným počtem a časem se budu těšit na poslední z této série, která definitivně patří k těm z nejlepších ;-).

janastok
29.10.2023 5 z 5

Chvíli po začátku knihy jsem zjistila, že už jsem ji před nějakým časem četla. Ale neodložila jsem ji, protože za 1. jsem již všechno úspěšně zapomněla, za 2. je naprosto skvělá, čtivá, originální a za 3. vysvětluje pár souvislostí z předchozích dílů a dává příslib do dílu příštího. Tak šup na něj.

borupet
18.08.2023 5 z 5

Bezesporu nejlepší díl série!!! Dokonale propracované, jedna z nejlepších detektivek co jsem kdy četla. Moc se mi líbil děj proložený útržky konce, aniž byste věděli, koho se to týká (i když bylo naznačeno.... a samozřejmě se to nepotvrdilo). Famózní závěr, úplné vysvětlení ví pouze čtenář, vyšetřovatelům se složit všechny díly skládanky nepodařilo. Vynikající.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Davidovy hvězdy v seznamech

v Právě čtených4x