F. L. Věk II. přehled

F. L. Věk II. https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528802/bmid_f-l-vek-ii-6586b5101ccbe.jpg 4 170 170

F. L. Věk série

Pětidílný román z dob národního obrození. Jde zde o období od sedmdesátých let 18. století do dvacátých let 19. století. Román popisuje životní osudy F. L. Věka. Vystupují v něm i další postavy , např. Václav Thám, Jan Theobald Held, Václav Matěj Kramerius aj. Nejvýznamnějšími postavami kromě Věka jsou kněz P. Matouš Vrba, nepřítel francouzské revoluce a vzdělaný dr. Srnka, vyznavač revoluce a nepřítel absolutismu. Druhý díl, který líčí počátky zápasu o naše obrození v letech 1790 a zejména v době korunovace Leopolda II. za českého krále roku 1791, uvádí vedle Věka na scénu další buditelské postavy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize F. L. Věk II.. Přihlašte se a napište ho.

martinaandulka
31.07.2023 5 z 5

Pokračování románu je opět zajímavé.Poznáváme nové postavy,jejich povahy,,radosti,starosti a hlavně František Věk pozná tu pravou,jak já jim vždycky tu lásku jemnou,plného citu a upřímného srdce přála,to já vždycky obrečím.Velký posun v dějinách a korunovace českého krále.

sajanka
18.07.2023 4 z 5

Kniha i seriál, obojí úžasné.

lenyleny
27.12.2022 5 z 5

Několikrát jsem viděla seriál vysílaný televizí, skoro nikdy jsem si ho nenechala ujít , až nyní mi nějak proklouzl. A tak jsem se rozhodla si román přečíst. A nelituji. Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Z knihy mám krásný pocit. D o p p o r u č u j i.

17 v únoru přidaných eknih zdarma

25.02.2022