Emil alebo o výchove přehled

Emil alebo o výchove https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421875/bmid_emil-alebo-o-vychove-DD8-421875.jpg 4 25 25

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Emil alebo o výchove. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
20.02.2024 5 z 5

Rozhodně stojí za přečtení. Sice půjčeno kvůli studiu, ale docela mě to bavilo.

Kabuky
30.05.2022 5 z 5

Kvalitní historický pramen.

LordByron
19.05.2020 4 z 5

Úžasná knižka od úžasného a dnes bohužiaľ často ohováraného autora.. Niektoré myšlienky sú až úplne neuveriteľne ako ho to všetko po napádalo a ako veľmi veci chápal.. Toľko schopnosti vcítenia sa do toho ako deti myslia a ako vnímajú to co im dospelí vravia - a aké sú tým pádom toľké bežné metódy pri výchove absurdné.. Toľko hĺbky pri vyvracani biflovania sa faktov, ktorým dieťa nerozumie a zvyklosti co kazia ich vývoj.. Mne sa Emil ľúbil ešte viac než Spoločenská zmluva. Pravda neraz je to (tak ako každé Rousseauove dielo) veľmi subjektívne a vychádzajúce z jeho osobných pocitov - no a čo.
Dosiaľ som popravde ešte od všetkých tých anglosaských konzerv co ho atakuju nepočul validnu kritiku Rousseauovych názorov.. Vždy len parodizuju jeho zle pochopené údajné tvrdenie o tom ze ,, od prirodzenosti je človek dobrý "(co nikdy nepovedal) a dávajú osobne utoky apod.. Pre mňa je to genius.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Emil alebo o výchove v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech4x