Podarené dvojčatá přehled

Podarené dvojčatá
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198908/dvojcata-podarene-dvojcata-bJh-198908.jpg 4 187 187

Dvojčata série

Patrícia a Isabela O'Sullivanové sú dve sestry, ktoré sa na seba ponášajú ako vajce vajcu. Internátna škola, do ktorej Pat a Izabela chodili, berie žiačky len do štrnástich rokov. Preto ich rodičia prihlásia do novej školy, St. Clare's. Ale dvojčatá sa búria, do St. Clare's sa im vôbec nechce ísť. Nepodarí sa im však zmeniť rozhodnutie rodičov, a tak na začiatku školského roka odchádzajú do novej, už vopred nenávidenej školy.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Twins at St Clare's , 1944

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Podarené dvojčatá. Přihlašte se a napište ho.

Aligator805
18.03.2023 5 z 5

Do čtenářské výzvy jsem hledala knihu se žlutou obálkou. V knihovně mi padla do ruky kniha mého dětství. Tato série mě provázela celým dětstvím a já tyto knihy četla neustále dokolečka.

1bublina
19.04.2022 5 z 5

Příjemný návrat do dětství. Překvapilo mě, že si z knihy celkem dost věcí pamatuji. A to jsem ji četla před více než 20 lety. Je celkem úsměvné jak jsou všechna děvčata čestná a správná. Ale taky byla kniha vydaná v roce 1944. Trochu mi to připomínalo Svéhlavičku od E. Krásnohorské.
ČV 2022 - Kniha (od autora) z mého dětství

Eeve
09.08.2021 4 z 5

Jedna zo sérií, ktoré ma sprevádzali mojím detstvom, a ja som za to vďačná. Pamätám sa, ako som nedočkavo listovala stránkami, aké nové dobrodružstvá dvojčatá čakajú, čo zas vyparatia, koho nového stretnú...
V tejto prvej, úvodnej časti, sa so všetkým a všetkými zoznámime, spoznáme školu St. Clare´s, jej učiteľku, i úžasnú riaditeľku, jej žiačky, ktoré sú naozaj rôznorodé. Jedny usilovné, druhé veselé a nezbedné, ďalšie odvážne športovkyne, či tvrdo úprimné alebo naivné. No proste všehochuť, tak, ako to má byť. Dvojčatá spočiatku tvrdohlavé a nafúkané, si táto škola veľmi rýchlo získa, a zmenia sa, až snáď príliš rýchlo a výrazne :) To ale až tak nevadilo, vzhľadom na cieľovú skupinu je to až pochopiteľné.
Mňa takisto fascinoval celý tento "staro"anglický svet, vôbec tá predstava internátnej dievčenskej školy, veci ako lakros, zázvorové pivo, zašívanie si plachiet, rovnaké rovnošaty, semestre, to všetko boli pre nás deti fascinujúce neznáme veci, ktoré sme sa snažili pochopiť a predstaviť. Proste to bol zážitok. A z toľkého rešpektu a úcte voči pani učiteľkám by sa mohli dnešní žiaci trochu inšpirovať, určite by to prospelo nám všetkým. Teším sa, ako si opäť prečítam druhé pokračovanie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Podarené dvojčatá v seznamech

v Právě čtených2x