Diaries from a crypt: The final days of seven parachutists from the time of the Heydrich Terror přehled

Diaries from a crypt: The final days of seven parachutists from the time of the Heydrich Terror
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414309/bmid_diaries-from-a-crypt-the-final-days-KEf-414309.jpg 4 54 54

Seven Czechoslovak parachutists hidden in the crypt of the Church of St. Cyril and Methodius in Resslova Street in Prague for 21 days. From the assassination of Reinhard Heydrich to the very last battle in the church and the church crypt. This is the story of their fate there and the fate of the Czech resistance outside those very walls. Some of it really happened. Some things we can only hope and some things we will never know. These are fictitious diaries based on the real historical events surrounding the Czech resistance and parachutists in the Protectorate of Bohemia and Moravia during May and June 1942. Every single day is based on historical documents, photos and the statements of the resistance members who survived.... celý text

Literatura faktu Válečné Historie
Vydáno: , Epocha (ČR)
Originální název:

Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády , 2018


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Diaries from a crypt: The final days of seven parachutists from the time of the Heydrich Terror. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (17)

Zrzavá_Tereza
16.05.2023 2 z 5

Pro mě je tohle velké zklamání. A to jsem neměla od knížky žádná očekávání, protože mám o tomhle tématu načteno dost, jen jsem se chtěla na chvíli vrátit do minulosti za klukama.
Bohužel hned po pár stránkách jsem byla otrávená z množství chyb v knížce - jak kdyby snad vůbec neprošla korekturou. Chybějící/přebývající písmena, špatná i/y. To už se vám pak ani nechce pokračovat.
No a k příběhu samotnému - ano, asi tak nějak to mohlo v kryptě probíhat a je to psané jednoduše, lidsky. Ale nic mi to nedalo. Po dočtení už jsem byla myšlenkami jinde.
Na tohle téma existují lepší tituly.

jan.para
28.11.2021 5 z 5

Takhle to asi v kryptě probíhalo. Nádherná kniha.


marrie5227
04.07.2021 5 z 5

Jedno obrovské "WOW". Kniha je čtivá, rychlá, krásně podaná, obohacená o ilustrace. Mohla bych použít všechna slova chvály a nebylo by to dost.
Nikdo tuto knihu nenazývá biografií, dokumentem nebo čistě faktem. Jde o románové zpracování něčeho, co se stát mohlo, ale také nemuselo.
Má babička byla také nadšená, líbilo se jí, jak si člověk mohl představit co se v kryptě asi odehrálo a jaké rozhovory pánové vedli.
Jakožto někdo, kdo se o heydrichiádu zajímá, jsem si knihu rychle pořídila, rychle přečetla a rychle se zamilovala. Obrovský palec nahoru pro autorku.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Diaries from a crypt: The final days of seven parachutists from the time of the Heydrich Terror v seznamech

v Přečtených70x
ve Čtenářské výzvě20x
v Doporučených4x
v Knihotéce27x
v Chystám se číst33x
v Chci si koupit13x
v dalších seznamech2x