Dámské příběhy českého středověku přehled

Dámské příběhy českého středověku
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414904/mid_damske-pribehy-ceskeho-stredoveku-cv2-414904.jpg 4 20 20

Česká minulost v sobě skrývá bezpočet pozoruhodných osobností, jejichž životní příběhy vzrušují naši představivost. Je přitom škoda, že historikové a spisovatelé dávají nezaslouženě přednost mužům jako tvůrcům dějin. Tato kniha chce upozornit na výjimečné ženy a jejich osudy, jimiž se zapsaly do historie. Je to dlouhá a zajímavá řada od kněžny Boženy, původně snad venkovské pradlenky, přes Juditu Durinksou, stavitelku prvního pražského kamenného mostu, až po Alžbětu Stuartovnu, choť "zimního" krále. Autor nezapomíná ani na významné světice jako Anežku Českou či Zdislavu z Lemberka, které v krutém středověku dávaly příklad ryzímu milosrdenství. Ale stejně tak si všímá i žen, jež navzdory světu dokázaly jít za hlasem svého srdce jako královny, vdovy - Kunhuta Haličská a Eliška Rejčka... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dámské příběhy českého středověku. Přihlašte se a napište ho.

claudiavas89
02.11.2021 4 z 5

Na to že nemam v oblibe historicke knihy celkem ctive

minek
02.04.2018 4 z 5

Stručně popsané životy nejznámějších žen české historie. Mnohdy uvádí kniha na pravou míru některé historické omyly, které se vžily.

Atanone
20.03.2018 5 z 5

Příjemná procházka českou historií,tentokrát se zaměřením spíš na "fraucimor". Dozvíme se o životech českých královen a jejich rodin.
Pro mě byla obzvlášť zajímavá kapitola o paní Polyxeně z Pernštejna.
Líbilo

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dámské příběhy českého středověku v seznamech