Kufr plnej drog a prachů přehled

Kufr plnej drog a prachů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36674/bmid_kufr-plnej-drog-a-prachu-hWD-36674.jpg 4 21 21

D.C. Quartet série

Thriller odehrávající se ve Washingtonu kolem roku 1976. Jeho hrdiny jsou kamarádi Marcus Clay, majitel obchodu s gramodeskami, a Dimitri Karras, příležitostný obchodník, pouliční basketbalista, flákač a prodavač marihuany. Oba se náhodou zapletou s bandou, kterou vede slizký černý frajer Wilton Cooper, jehož chrání křupanský zabiják Clagget. Clay s Karrasem se ocitnou v roli nechtěných dlužníků a vědí, že Cooperův gang bude peníze vyžadovat. První agresivní upozornění na sebe nedá dlouho čekat a při nájezdu Cooperovy bandy přijde o život jeden z Clayových prodavačů. S klidem a s rozvahou veterána vietnamské války připraví Clay plán na likvidaci Cooperova gangu. K plánu se přidá i váhající Karras a bratr zavražděného prodavače a další veterán vietnamské války Al Adamson. Akce je naplánovaná na 4. července, kdy mají ve městě proběhnout velké oslavy Dne nezávislosti spojené s mohutným ohňostrojem, v jehož rachotu se snadno ztratí střelba. Osudné střetnutí dává Clayovi i Karrasovi šanci na klidný život, v případě prohry ztratí všechno. Kufr plnej drog a prachů je napínavý, dokonale komponovaný příběh, v němž kromě dramatického děje čtenář najde také ozvěnu druhé poloviny 70. let – času silných aut, heavy metalu, funku, bot na vysokém podpatku a příšerných šokujících účesů. (pitaval.cz)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Oldag

King Suckerman , 1997

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kufr plnej drog a prachů. Přihlašte se a napište ho.

hanzmb
30.07.2023 4 z 5

Tahle kniha se asi nedá zařadit do žánru detektivka/krimi. Nemá to žádnou zápletku, která by to naplňovala. I když mrtvol tam je požehnaně. Asi spíš thriller, lehce říznutý pokusem o psychologii. Pro vychutnání této knihy je navíc potřeba být fanda amerického rocku a jejich tv seriálů. Což není můj případ. Takhle i v těch 256 stránkách tam pro mě byla spousta nic neříkajícího balastu. Ten očištěný zbytek je ale na slušné úrovni.

kofejn
10.02.2021 5 z 5

Skvělá a svižná story a doporučuju pro všechny co mají rádi Pulp Fiction. ...jen mám dva menší problémy; první je zde uvedena knižní anotace, anotace má sloužit k tomu, aby věděl co má člověk čekat a ne k tomu, aby mu ve zkratce popsala celej děj. A druhej problém, proč překládat King Suckerman jako Kufr plnej drog a prachů?! Je to prostě King Suckerman - a je to nářez brácho.

kap66
05.01.2021 5 z 5

Nějak jsem vytušila, že papír a tužka budou k věci: jména postav a jejich charakteristika (Bobby Roy Clagget, ošklivec a debil), jejich zaměstnání (dealer, feťák, zloděj, vrah), vztah (tihle kupujou trávu od těchhle a tihle hrajou basket s těmihle) a - zcela proti duchu doby - i rasa; dost mi pomohly, abych se rozjela a ke konci frčela sjetá, za doprovodu filmu King Suckerman („Ten o tom pasákovi?“), ohlušená hudbou a střelbou. Ty bláho, to byl mazec. V tomhle ryze chlapském světě bylo ženských přibližně stejně tolik jako jakžtakž kladných mužských postav (1), zato ale tahle zfetovaná blbka krasavice (jak jinak, chlapi?!) - ne, víc neprozradím, přestože byste si i se znalostí děje (ona ta anotace je ukecaná dost) užili tu atmosféru. Pravděpodobně nejvíc vy, kteří máte normální zaměstnání i rodinu, nekradete, nefetujete, nestřílíte lidi a možná ani „kurevsky nemilujete D.C.“

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kufr plnej drog a prachů v seznamech

pulp fiction

George P. Pelecanos