Čierne lekná přehled

Čierne lekná
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356789/bmid_cierne-lekna-5bB-356789.jpg 4 387 387

Toto je príbeh o trinástich dňoch v Giverny, dedine Clauda Moneta, ktoré sa začínajú aj končia vraždou. Jérôma Morvala, muža posadnutého vášňou pre umenie a ženskú krásu, našli mŕtveho v potoku za záhradami. Vo vrecku mal pohľadnicu s Monetovými leknami a na nej záhadné slová... Zdá sa, že stopy vedú k trom ženám: fenomenálnej jedenásťročnej maliarke, jej nebezpečne príťažlivej učiteľke a k starej múdrej vdove. Každá z nich má nejaké tajomstvo. Čo všetko vedia o smrti Jérôma Morvala?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Motto

Nymphéas noirs , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čierne lekná. Přihlašte se a napište ho.

princesse
29.05.2024 3 z 5

Tak nějak nevím jak hodnotit. Asi nechám na každém z vás zda a co ve vás dílo zanechá. Pamatuji si z první zkušenosti s autorem, že jsem odvázaná nebyla, po druhé už super, ale do třetice nemohu říct, že úžasné. Ztrácela jsem se jak v postavách, tak v ději, některé myšlenkové pochody a ostatně i chování samotné, některých postav lezlo dost na nervy a nějak jsem ho nechápala. Buď jsem nečetla pozorně nebo naopak až moc ... Zkrátka a dobře, rozpaky, rozpaky, rozpaky. Mám ještě jednu knihu od autora, ale asi si dám pauzu na zpracování. Takže zkuste a uvidíte.

Bubo19
10.03.2024 4 z 5

Je to moje druhá kniha od Michela Bussiho a zápletka byla opět skvěle vymyšlená. Tentokrát jsem skoro od začátku tušila, jak by to všechno mohlo být, ale nemohla jsem přijít na to, jak to chce autor vysvětlit, aby vše působilo věrohodně, ale povedlo se mu to. Navíc jsem měla pocit, že se po Giverny procházím s postavami tohoto románu. Dávám čtyři a půl hvězdičky.

Luluhappy
29.12.2023 5 z 5

(SPOILER) DO-KO-NA-LÉ!
Skvěle napsaná kniha, vykreslena atmosféra, pořád tapete nad tím, kdo je vrah a rozhodně nepodezirate toho, na koho to nejvíc míří. Říkáte si, co ten Bussi zas vymyslel za zápletku..
Bude to Fanette matka? Bude to samotná Stephanie? Bude to stará čarodějnice?
Do poslední chvíle tapete... A já taky.
Závěr je ve finále neskutečně smutný, protože ona s tím monstrem strávila a ztratila celý život. :/
Jaký nechutný anděl strážný.

Jo a v den, kdy jsem to dočetla, jsem byla v muzeu ve Francii a viděla jsem tam čirou náhodou Lekniny od Moneta, boží.

Knižní novinky (10. - 28.7.)

11.07.2017

Kniha Čierne lekná v seznamech